یک مقام آمریکایی مطالبی را که در رسانه های همگانی عربی در مورد جزئیات طرح صلح اسرائیلی- فلسطینی انتشار یافته بود رد کرد

طرح صلح ایالات متحده از هر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی خواستار است که به گذشت های گسترده و متقابل دست بزنند

یک مقام آمریکایی که در هیئت تهیه طرح صلح اسرائیلی- فلسطینی نقش برجسته ای دارد مطالبی را که در رسانه های همگانی عربی در مورد جزئیات این طرح صلح انتشار یافته بود رد کرد و گفت اینها مطالب نادرستی است و باید در انتظار انتشار متن دقیق طرح صلحی بود که ایالات متحده وعده می‌دهد که تا دو ماه دیگر به طرفین نزاع ارائه شود.

حقوقدان جیسون گرینبلات فرستاده صلح دولت پرزیدنت ترامپ به اسرائیل و منطقه می باشد.وی به رسانه‌های عربی اشاره کرد که در گزارش‌های خود ادعا کرده بودند که ایالات متحده در طرح صلح خود از جمله پیشنهاد می‌کند که یک میلیون نفر فلسطینی در صحرای سینا خاکی که به مصر تعلق دارد اسکان یابند و در آنجا یک مجتمع بزرگ صنعتی برپا شود.

روزنامه‌های عربی ادعا کرده بودند که در چارچوب اجرای این پروژه ایالات متحده حاضر است ۵۰ میلیارد دلار کمک نقدی به مصر اعطا کند.

در گزارش رسانه های عربی از جمله گفته شده بود که ایالات متحده از دولت اردن خواهد خواست که به یک میلیون نفر از فلسطینیان مقیم آن کشور مقام شهروندی و تابعیت این کشور را اعطا کنند امری که از جانب جیسون گرینبلات مورد تکذیب قرار گرفت.

گرینبلات هفته پیش گفته بود که طرح صلح ایالات متحده از هر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی خواستار است که به گذشت های گسترده و متقابل دست بزنند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشته بود که در طرح صلح ایالات متحده موضوع برپایی کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل مطرح نشده است.

مقام های آمریکایی هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده اند.