یک مقام ارشد آمریکایی تائید می کند که رژیم ایران ممکن است علیه اسرائیل به حمله موشکی دست بزند

در تائید ارزیابی های کارشناسان نظامی اسرائیل، یک مقام آمریکایی نیز که نخواست نامش برده شود گفت که احتمال دارد رژیم ایران در صدد براید برای ابراز خشم خود نسبت به ادامه تحریم های آمریکایی که حکومت ایران را به مرحله فلج کامل نزدیک می کند، در صدد براید اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد.

فرماندهان سپاه پاسداران بارها تهدید کرده اند که اگر ایالات متحده به حمله نظامی دست بزند، آن ها خاک اسرائیل را هدف موشک های خود قرار خواهند داد. یکی از فرماندهان سپاه، حتی در یک تلاش تحریک آمیز ادعا کرد که ارتش آمریکا از آن نظر جرات حمله به اسرائیل را ندارد که می ترسد در آن صورت، اسرائیل هدف حملات گسترده موشکی قرار گیرد و نابود شود.

فرماندهان سپاه پاسداران بارها گفته بودند که اگر آمریکا از برجام خارج شود و صادرات نفت ایران قطع گردد، سراسر خاورمیانه را به آتش خواهند کشید. علی خامنه ای نیز در مقام فرمانده کل قوا و رهبر رژیم، سخنان مشابهی بیان کرده بود.

مقام ناشناس آمریکایی در مصاحبه با یک شبکه خبری اسرائیلی گفت که به خوبی احساس می شود انگیزه نیروهای مسلح رژیم ایران برای دست زدن به ماجراجویی های جدید و به ویژه طراحی یک حمله موشکی به اسرائیل افزایش یافته است.

یک فرمانده سپاه پاسداران در این هفته تهدید کرده بود آن چه که وی “جبهه مقاومت” نامید می تواند ضربه شدیدتری به تاسیسات نفت عربستان سعودی وارد آورد. کوتاه مدتی پس از آن، محمد جواد ظریف و حسن روحانی با فرستادن پیام های کتبی برای سران عربستان و برخی امیرنشین های حوزه خلیج فارس، پیشنهاد دوستی و گفتگوهای آشتی مطرح ساختند.

سپاهی یحیی رحیم صفوی فرمانده پیشین سپاه پاسداران و مشاور کنونی علی خامنه ای در امور جنگی، امروز (سه شنبه ) گفت که آمریکا قادر نیست هیچ گونه تغییری در خاورمیانه ایجاد کند – و بلافاصله پس از آن افزود: بقای رژیم صهیونیستی ( اسرائیل) رو به زوال است.

مقام آمریکایی گفت که دولت واشنگتن و ارتش آن کشور به رشته عملیاتی دست زده و می زنند که نیروهای مسلح ایران را از آسیب رساندن به اسرائیل بهراسانند که یکی از آن ها اعلام تحریم های جدید علیه فرزند علی خامنه ای و رئیس دفتر او و چند فرد دیگر رژیم و همچنین علیه نیروهای مسلح حکومت ایران است.

بنیامین نتانیاهو در مقام نخست وزیر و وزیر دفاعِ دولت انتقالی اسرائیل هفته پیش هشدار داد که رژیم ایران قصد دارد با نصب موشک های بالیتستیک در خاک یمن، اسرائیل را هدف قرار دهد.