یک مقام دولت ایران: نهادهای زیر نظر رهبری حقوق‌ ماهیانه خود را از دولت پنهان می کنند

جمشید انصاری در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت: قوه قضائیه، صداوسیما و دستگاه‌های زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی حاضر به اجرای قانون نشده‌اند

در همان حال که جناح وابسته به علی خامنه ای در حکومت ایران، کارزار گسترده ای را علیه حقوق های نجومی که هر ماه به برخی از وزیران و دست اندرکاران ارشد دولت پرداخت می شود به راه انداخته اند، خود جناح خامنه ای می گوید که حاضر نیست حقوق ماهیانه روسا و کارمندانی را که به بیت رهبری تعلق دارند فاش سازد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور فاش ساخت که نهادهای زیرمجموعه رهبر جمهوری اسلامی اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد نکرده‌اند و از افشای آن خودداری می کنند.

جمشید انصاری در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت: قوه قضائیه، صداوسیما و دستگاه‌های زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی حاضر به اجرای قانون نشده‌اند.

منابع خبری می گویند بخشنامه الزام به بارگذاری اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان سال گذشته به همه دستگاه ها ابلاغ شده است .

جمشید انصاری گفت: با رئیس دفتر علی خامنه‌ای هم در این زمینه مکاتبه کرده است. پس از این مکاتبات، قوه قضائیه اعلام کرده که اطلاعات مربوط به حقوق و مزایا را وارد این سامانه کرده ولی در بخشی وارد کرده که مقام‌های دولت ایران به آن دسترسی ندارند.

بر اساس ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده که در سال اول اجرای این برنامه این سامانه را راه‌اندازی کند. دولت ایران امیدوار است با وارد شدن اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان در این سامانه، از پرداخت‌ حقوق‌های غیرمتعارف که به حقوق‌های نجومی مشهور شده‌اند، جلوگیری کند.

یک دیدگاه

  1. نخست باید برای ما فاش کنید که یک مبلیارد دلاردزدی ماه پیش و نود میلیارد دلار دزدی پارسال در جیب های کدام دزدان است و به کدام کسور عربی داده شده. کارمندان یا دزدان کوچک دور خامنه ای پیش کشتان!

Comments are closed.