یک مقام نظامی اسرائیلی فاش کرد که حملات اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه، همچنان ادامه دارد

تصویری از یک حمله هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه

منابع نظامی اسرائیل می گویند که علیرغم گزارش های پیشین دایر بر این که حملات نظامی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه، به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای نظامی روسی در خاک آن کشور متوقف گردیده درست نبوده و اخیرا، ارتش اسرائیل یک بار دیگر به کاروان اسلحه قاچاق حکومت ایران در خاک سوریه که قرار بوده برای حزب الله لبنان برده شود حمله برده و آن را منهدم کرده است.

ماه گذشته، هنگامی که دو جنگنده اسرائیلی علیه یک کارگاه نظامی ایرانی در نزدیکی بندر لاذقیه در خاک سوریه مشغول انجام عملیات بودند، با شلیک موشک های ضد هوایی ارتش سوریه روبرو گردیدند. پس از پایان ماموریت جنگنده ها، شلیک موشک های ارتش سوریه ادامه یافت که یکی از آن ها به یک هواپیمای نظامی روسی اصابت کرد و موجب متلاشی شدن هواپیما و قتل همه پانزده نفر سرنشینان آن شد.

روسیه نسبت به عملیات نظامی اسرائیل در سوریه ابراز خشم کرد و چند سامانه ضد هوایی از نوع اس – ۳۰۰ در خاک آن کشور مستقر ساخت. باور عمومی بر آن بود که جنگنده های اسرائیلی، از آن پس دیگر نخواهند توانست بر فراز سوریه پرواز کرده و ماموریت های جنگی انجام دهند. ولی اکنون منابع خبری می گویند که دست کم در یک مورد، جنگنده های اسرائیلی کاروان اسلحه قاچاق حکومت ایران برای حزب الله لبنان را در خاک سوریه هدف قرار داده و آن را نابود کرده اند.

آگاهان می گویند که محمولۀ بمباران شده، شامل دستگاه های ردیاب بوده که نصب آن ها به روی موشک های جنگی، آن ها را به نقطه زن میدل می سازد که بتواند دقیقا به هدف اصابت کند.

تاریخ وقوع این حمله جنگنده های اسرائیلی اعلام نگردیده، ولی آگاهان می گویند که این امر در ماه گذشته، و کوتاه مدتی پس از سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است. نخست وزیر اسرائیل در آن سخنرانی، با افشاگری در مورد ادامه فعالیت های هسته ای رژیم ایران، و همچنین برپایی کارگاه هایی در نزدیکی بیروت، که در آن ها موشک ها ارسالی ایران به نقطه زن مبدل می شود، هشدار داده بود که اسرائیل در برابر چنین وضعی سکوت نخواهد کرد.

یک مقام ارشد نظامی روسیه هفته پیش گفته بود که همآهنگی نظامی بین روسیه و اسرائیل، در مورد ادامه عملیات هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه همچنان ادامه دارد و سقوط هواپیمای نظامی روسی در لاذقیه، موجب توقف آن نشده است.

 

2 دیدگاه‌

  1. دولت آمریکا به اشتباه اعلام نموده است که سربازان آمریکایی تا پایان سرکوب داعش در سوریه خواهند ماند؛ بلکه باید اعلام نماید که تا زمان رفع تهدیدات تروریستی از طرف حکومت ایران و سوریه علیه متحدین ما در آنجا خواهیم ماند.
    لذا کسی باید برخی امیران ارتش آمریکا را آگاه سازد که اینگونه مخاطرات حداقل هزینه و کمترین کاری است که آمریکا میتواند در قبال متحدینش در خاورمیانه انجام دهد.

Comments are closed.