یک مقام نظامی ایالات متحده می‌گوید که آمریکا انتظار دارد دیگر کشورها منطبق با قوانین بین المللی در آبهای آزاد رفتار کنند

دریادار تورج حسنی مقدم , جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که به زودی یک ناوگروه ارتش , جمهوری اسلامی وارد اقیانوس اطلس , خواهد شد

دستیار امور , اطلاعات , نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به خبرنگاران , درباره خبر اعزام احتمالی ناوگروه جمهوری اسلامی در آب‌های اقیانوس اطلس , گفت : نیروی دریایی , ایالات متحده به حضور خود در تمامی نقاط جهان ادامه می‌دهد .

این حضور در آبراه ها عاملی , بازدارنده برای هرگونه تخاصم است و همچنین بر ترویج صلح  و ثبات منطقه ای موثر است.

وی افزود : این کار ما منطبق با قوانین و گمرک بین المللی است و انتظار داریم تمامی دیگر نهادهای مرتبط با دریانوردی , با حفظ امنیت خود و به شکل حرفه ای و مطابق با قوانین بین المللی و گمرک رفتار کنند.

این مقام بنیاد , هریتیج , در گفتگو با صدای آمریکا به تلاش ایران برای اعزام ناو گروه به اقیانوس اطلس گفت :به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی بیشتر به دنبال نمایش است.

روز جمعه , دریادار تورج حسنی مقدم , جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که به زودی یک ناوگروه ارتش , جمهوری اسلامی وارد اقیانوس اطلس , خواهد شد این دومین بار است که جمهوری اسلامی خبر از حضور ناوهای خود در اقیانوس اطلس می دهد .