یک مقام پیشین سپاه پاسداران در واکنش به  عبور زیردریایی اتمی آمریکا از تنگه هرمز گفت: آمریکا از انتقام خون سلیمانی ترسیده است

با آنکه فرمانده هان نظامی و مقامات سیاسی رژیم هنوز نسبت به نزدیک شدن زیردریایی اتمی آمریکا واکنشی نشان نداده اند محمدجواد قهرمانی، فرمانده پیشین سپاه گفت: عبور زیردریایی رژیم آمریکا از تنگه‌هرمز را نشانۀ ترس از انتقام سخت خون قاسم سلیمانی عزیز دانست.

پاسدار محمد جواد قهرمانی، در ادامه افزود: اینها دنبال انجام اقدام بازدارنده در این رابطه هستند. رژیم آمریکا با هدایت این زیر دریایی هسته‌ای به تنگه هرمز می‌خواهد نظام جمهوری اسلامی را از انجام این انتقام سخت منصرف کند.

همچنین قاضی‌زاده هاشمی ، نایب رئیس مجلس نیز در این باره  گفت: ایران با توجه به قابلیت‌های خود از تحرکات نظامی اخیر آمریکا در آب‌های خلیج فارس و ورود زیردریایی اتمی “یواس‌اس جورجیا” نگران نیست.

وی تأکید کرد: زمانی که ابزار و تکنولوژی و نیز قدرت مقابله نداشتیم آمریکا و اسرائیل نتوانستند هیچ کاری انجام دهند اما اکنون دست ما پر است؛ همانطور که در سال گذشته توانستیم پهپاد آمریکایی را ساقط کنیم، اکنون نیز می‌توانیم به آسانی در عمق خلیج فارس، نهنگ‌های آمریکایی (زیردریایی) را با تور ماهیگیری شکار کنیم؛ بنابراین در این خصوص هرگز نگران نخواهیم بود. هاشمی افزود، سوای اینکه زیردریایی مذکور اتمی باشد یا نباشد، این موضوع باعث نگرانی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که به شیرین کردن آب خلیج فارس و دریای عمان می‌پردازند و در صورت وقوع انفجار اتمی، آب به مواد رادیواکتیو آلوده و ایستگاه‌های آب شیرین کن در کشورهای عربی مذکور نابود می‌شود و شرایط برای آنها پیچیده خواهد شد.