یک منبع در دولت آلمان در خصوص بیانیه پایانی سران گروه ۲۰ در آرژانتین به رویترز گفته است امسال سال خوبی برای چندجانبه گرایی نیست

هواپیمای خانم مرکل در مسیر خود به آرژانتین دچار نقص فنی شده و وی نمی تواند در مراسم افتتاحیه این نشست حاضر باشد

به گفته مفسران آگاه مذاکرات در نشست گروه ۲۰ در آرژانتین امسال بسیار دشوار خواهد بود

دونالد ترامپ پنجشنبه وارد آرژانتین شد و در همین حال گزارش‌ها حاکیست که هواپیمای خانم مرکل صدراعظم آلمان در مسیر خود به آرژانتین دچار نقص فنی شده و وی نمی تواند در مراسم افتتاحیه این نشست حاضر باشد.

دفتر صدراعظم  آلمان اعلام کرده که هواپیمای حامل خانم مرکل لحظاتی پس از بلند شدن از فرودگاه برلین به دلیل بروز مشکلات فنی مجبور به فرود در شهرکلن شده است.

رویترز می‌گوید این نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در حالی آغاز خواهد شد که اعضای این گروه در بسیاری از مسائل از جمله: تجارت -مهاجرت و تغییرات آب و هوایی اختلاف نظر دارند.

یک منبع در دولت آلمان در خصوص بیانیه پایانی سران گروه ۲۰ در آرژانتین به رویترز گفته است امسال سال خوبی برای چندجانبه گرایی نیست وی اضافه کرده است مذاکرات بسیار بسیار دشوار است.

هرچند این منبع دولتی آلمان توضیح بیشتری در خصوص اختلافات ارائه نکرده است .

رویترز می گوید تنش های تجاری با توجه به جنگ تعرفه ها بین آمریکا و چین یکی از موارد اختلاف است که احتمالا در مذاکرات گروه ۲۰ در آرژانتین سایه خواهد افکند.

طبق این گزارش انتظار می‌رود نشست  کنونی گروه ۲۰ یکی از مهمترین اجلاس‌های سران برای مهار بحران اقتصادی از زمان نخستین نشست در سال ۲۰۰۸ باشد.

رویترز می‌گوید همه نگاه ها به نتیجه نشست دونالد ترامپ و رئیس جمهوری چین دوخته شده است .

دبیرکل سازمان همکاری توسعه اقتصادی به رویترز گفته است در صورت تاکید دونالد ترامپ بر افزایش تعرفه ها کاهش رشد اقتصاد جهانی آغاز خواهد شد.

در همین حال یک مقام که در جریان تهیه بیانیه پایانی گروه ۲۰ است به رویترز گفته است پس از دو روز و نیم مذاکره تقریبا دو سوم پاراگراف ها تایید شده ولی با این حال اضافه کرده است ما هنوز در خصوص موضوع هایی مانند تجارت- تغییرات آب و هوایی- پناهندگان -چندجانبه گرایی و فولاد توافقی حاصل نکرده ایم .

این در حالی است که دونالد ترامپ پیشتر  گفت که به دلیل توقیف سه کشتی اوکراینی توسط روسیه و بازداشت سرنشینان آنها دیدار با ولادیمیر پوتین را لغوکرده است.