یک موشک از غزه به سوی اسرائیل شلیک شده که به خاک این کشور نرسید. نیروی هوایی، بمباران کرد

در این هفته سه موشک از غزه به سوی شهر سدروت در فاصله ده کیلومتری از مرز شلیک شد که سامانه ضد موشکی گنبد آهنین دو فروند آن را شکار کرد و موشک سوم نیز در زمین باز منفجر شد

یک آبادی پیرامونی نوار غزه در خاک اسرائیل، شب گذشته (چهارشنبه) دوباره مورد تعرض موشکی از جانب سازمان های ترور فلسطینی قرار گرفت و به دنبال آن، نیروی هوایی اسرائیل هدف هایی را در داخل غزه مورد حمله قرار داد.

هجده دقیقه پس از ساعت نه شب، آژیر خطر در یکی از آبادی ها به صدا در آمد و به مردم دستور داده شد خود را در ظرف کمتر از یک دقیقه به پناهگاه و یا اطاق امن برسانند. ولی دقیقه ای بعد معلوم شد که این موشک در داخل غزه به زمین افتاده و به خاک اسرائیل نرسیده است.

در هفته های اخیر اوضاع در خط مرزی اسرائیل با غزه به حالت بحرانی در آمده و در روزهای اخیر چند بار خمپاره هایی از داخل غزه به سوی اسرائیل شلیک شده، که هربار با واکنش کوبنده ارتش اسرائیل روبرو گردیده است.

در این هفته سه موشک از غزه به سوی شهر سدروت در فاصله ده کیلومتری از مرز شلیک شد که سامانه ضد موشکی گنبد آهنین دو فروند آن را شکار کرد و موشک سوم نیز در زمین باز منفجر شد.

شبکه تلویزیونی العربیه در این هفته گزارش داده بود که دولت مصر به حماس اخطار کرده که اگر به حملات موشکی علیه اسرائیل ادامه دهد، مورد مجازات مصر نیز قرار خواهد گرفت.

در گزراش ها آمده بود که حماس، گروه تروریستی موسوم به جهاد اسلامی ازادی فلسطین را مسؤول تعرضات جنگی می داند. ولی در روزهای اخیر گزارش می رسد که گروه مسلمانان تعصب گرا به نام سَلَفی ها نیز با دولت حماس درگیر شده اند. در انفجارهایی که به سلفی ها نسبت داده شد، سه مامور پلیس حماس در غزه کشته شدند.