یک نابغه ریاضیات به نام علی خامنه ای دستور داد که انتگرال از تدریس ریاضیات در مدارس حذف شود

علی خامنه ای که خود را ولی فقیه و کارشناس ارشد در همه امور می داند، این بار در نقش یک ریاضیدان بی رقیب، دستور داد که انتگرال را از آموزش ریاضیات در مدارس ایران حذف کنند و با این رفتار شگفتی همگان را برانگیخت. انتگرال به گفته آشنایان امور یکی از پایه های ریاضیات و تدریس آن در دبیرستان ها می باشد.

در گزارش تهران آ»ده است که علی خامنه ای دستور داد تا مبحث انتگرال از کتاب‌های ریاضی دانش‌آموزان ایران حذف شده تا جا برای محتوای آموزشی ایدئولوژیک حکومت و به تعبیر بهتر، گام دوم انقلاب اسلامی باز شود.

حساب دیفرانسیل و انتگرال، یکی از مهمترین مفاهیم پایه ای علم ریاضیات است که در مسائل مهندسی و فیزیک استفاده زیادی دارند و معمولا هر رشته دانشگاهی که با ریاضیات سروکار دارد، انتگرال پیشرفته نیز قسمتی از مباحث علمی آن را تشکیل میدهد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی حکومت  ایران از حذف انتگرال از کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دبیرستانی این کشور بر اساس نظر مستقیم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خبر داده و گفت : از این پس دیگر در کتب ریاضی انتگرال نخواهد بود .

علی ذوعلم، گفت که به تازگی خامنه ای  در دیدار معلمان از این که “کمتر از ده درصد سند تحول بنیادین”که همانا سبک و روش زندگی اسلامی است  عملی نشده، انتقاد کرده است.

وی افزود: «علاوه بر انتگرال مباحث دیگری هم حذف شده‌اند. باید این‌ها کنار بروند تا جا برای مسایل اسلامی و همچنین  مهارت و سبک زندگی باز شود؛ حرکت‌هایی شروع شده و سازمان می‌تواند بازطراحی دوره دوم را تا سال هزار و چهارصد انجام دهد».

ذوعلم گفت: رهبری ای بارها در سخنرانی‌ها خود علیه شیوه زندگی غربی سخن گفته است و این ها همگی موجب نزدیک شدن جوانان ما به غرب است .

ذهن شویی کودکان و نوجوانان و جوانان ایرانی به حذف انتگرال از کتاب‌های درسی  ختم نمی شود و اخیرا نیز حکومت به حذف آثار شاعران بزرگ ایرانی از کتاب‌های درسی نیز دست زده که  جنجالی شده بود.در این تغییر به جای آثار شاعران پارسی ، اشعاری در ستایش کشته‌شدگان سپاه پاسداران در جنگ داخلی سوریه مثل محسن حججی قرار داده شده است.

4 دیدگاه‌

  1. کار بسیار درستیه که انتگرال از کتاب ریاضی حذف بشه.دانش آموز دانشجو شد میخونه.لازم نیست مثلا کسی که میخواد پزشکی بخونه انتگرال بخونه.زمانشو میذاره زیست میخونه. دستشونو میبوسم.
    .درود بر شرررررف رهبر.

Comments are closed.