یک نماینده تندرو مجلس و تعدادی از دانشجویان بسیجی در مقابل سفارت امارات تجمع کردند

یک نماینده تندرو مجلس حکومت و  تعدادی از دانشجویان بسیجی در اعتراض به توافق صلح امارات و اسرائیل در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کردند

دهنوی، نماینده مجلس در تجمع تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران که در اعتراض به توافق صلح امارات و اسرائیل در مقابل سفارت امارات در تهران برگزار شد، گفت: اگر حکام مصر از کمپ دیوید نفع بردند که حکام امارات به دنبال توافق با اسرائیل هستند چرا از سرنوشت مصر عبرت نمی‌گیرید؟

 

این نماینده تندرو حکومت افزود:  حکامی که با اسرائیل سازش کرده اند که از حکام مصر گرفته تا یاسر عرفات هیچ کدام از این سازش سودی نبردند ، ما از سر دلسوزی به برادران دینی خود در امارات می‌گوییم که دست از این سازش با اسرائیل بردارند.

 

محسن دهنوی با انتقاد از دستگاه دیپلماسی حکومت ایران گفت:  از زمانی که خبر این توافق منتشر شده دولت هیچ واکنش درخوری که شایسته رژیم اسلامی باشد به عنوان کشوری که پرچمدار مبارزه با اسرائیل، و مدافع اسلام در جهان  است، ندیده ایم.

همچنین محسن نراقی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز خطاب به مقامات  امارات گفت: کمپ دیوید هنوز فراموش نشده، اما متاسفانه هنوز حکام عرب از این توافق عبرت نگرفته اند.

نیروهای وابسته به حکومت ایران بارها نیروهای به سفارت امارات در این کشور یورش برده اند، پیشتر نیز در دوازدهم دی‌ماه ۱۳۹۴، به بهانه اعتراض به اعدام شیخ‌ نمر، روحانی شیعه در عربستان سعودی، به سفارت این کشور در تهران حمله کردند و پس از تخریب لوازم داخل ساختمان، بخش‌هایی از آن را به آتش کشیدند.

مقام‌های پلیس و دولت ایران عوامل این حمله را مانند همیشه «خودسر» معرفی کردند.

حمله به سفارت عربستان سعودی موجب قطع روابط دیپلماتیک ایران و این کشور شد. قطع مناسبات بحرین با ایران و کاهش روابط ایران و امارات نیز از دیگر پیامدهای این حمله بود.

نیروهای انتظامی، شخصی را به نام  کردمیهن که سخنران مشهور و مدیر موسسات دینی در کرج و تهران بود  را عامل این حمله معرفی کردند که  فعالیت‌هایش مورد حمایت سپاه پاسداران بود و  علی خامنه‌ای، نیز از فعالیت‌های سازمانی او در موسسه «نور معرفت» تقدیر کرده بود.

در همین رابطه  وب‌سایت انصاف‌نیوز خبر داد که کردمیهن با گرفتن پول کلانی از سوی برخی از تندروهای حکومتی  در حمله به سفارت عربستان، به تازگی در کرج یک رستوران راه‌اندازی کرده و قرار است شعبه‌های دیگری در تهران و عراق راه‌اندازی کند.