یک نماینده مجلس، آخوندی را که به خامنه‌ای نزدیک است،«لیاخوف زمانه» نام نهاد

عبدالکریم حسین‌زاده، نماینده مجلس  در واکنش به سخنان شدیداللحن آخوند علیرضا پناهیان روحانی و واعظ نزدیک به علی خامنه ای و سپاه پاسداران که در اعتراض به رد فوریت طرح شفافیت  آرای نمایندگان ،نمایندگان مجلس حکومت ایران را نااهل و احمق خوانده و گفته بود آی مجلس شورای اسلامی، آدم باش گفت: «لیاخوف زمانه در لباس روحانیت در راس منبر حسینی می‌نشیند و مجلس را به توپ وقاحت کلامی می‌بندد»

لیاخوف، هفتمین فرمانده بریگاد قزاق در دوره محمدعلى‌شاه قاجار، بود که فرماندهی به توپ بستن مجلس شورای ملی، سرکوب مشروطه و بازگشت استبداد را بر عهده داشت.

این روحانی نزدیک به خامنه‌ای گفته بود که چرا اکثریت نمایندگان مجلس رای می‌دهند به این‌که  رای نماینده‌ها نباید شفاف باشد،آیا ملت را خوار و بی‌مقدار می‌دانند و بعد هم برخی به‌صورت بسیار جاهلانه و احمقانه‌ای می‌گویند مگر می‌خواهید تفتیش عقائد کنید.

وی درادامه گفته بود : مگر شما در مجلس به عقاید رای می‌دهید؟ شما بی‌خود می‌کنید بر اساس عقاید رای بدهید، شما باید بر اساس کار کارشناسی رای بدهید نه بر اساس عقاید. ما کاری به عقیده شما نداریم، می‌خواهیم شعور و درک کارشناسی شما را بفهمیم.

آخوند پناهیان در ادامه گفته بود :   مردهایی که در مجلس هستند و نامرد نیستند، تا وقتی رای‌ها شفاف نشده، در هر رای‌گیری مجلس، رای خودشان را صریحا اعلام کنند.

حسین‌زاده،در توییتی نوشت:  دستگاه نظارتی متوجه هست که رد نفوذ را در جایی جستجو کند که لیاخوف زمانه در لباس روحانیت در راس منبر حسینی می‌نشیند و مجلس را به توپ وقاحت کلامی می‌بندد؟

وی ، خطاب به نهادهای نظارتی نوشت: بی‌طرفانه ورود کنید و این اهانت به رای ملت را بی‌پاسخ نگذاریدپناهیان نگرانِ شفافیت، به طرفدارانش بگوید قیمت توهین پراکنی چند است.

براساس طرح شفافیت آرای نمایندگان با نظارت  هیات رییسه مجلس موظف خواهد شد تا اسامی نمایندگان مخالف، موافق و ممتنع و نمایندگی که در رای گیری شرکت نکرده‌اند و همچنین نوع رای گیری در صحن مجلس را به استثنای موارد محرمانه، بلافاصله به همراه مشروح مذاکرات صحن مجلس در روزنامه رسمی منتشر کند.

شمار دیگری از نمایندگان مجلس از جمله حشمت الله فلاحت پیشه در واکنش به سخنان توهین آمیز آخوند پناهیان گفته است : اما باید به حال و روز مجلس ایران گریست که برخی منبرنشین های پاکتی اینگونه بی ادبانه به آن توهین می کنند. کاش خودشان جهت روشنگری ملت شفاف بگویند برای پراکندن این عربده های غیراخلاقی، پاکت چند میلیونی دریافت می کنند؟

7 دیدگاه‌

  1. این پناهیان هم می داند نون چطور بخورد وچکار کند که جز حکومتی ها باشد هرکاری که می کند برای جیب خودش است .انشاله امام حسین ازخدا بخواهد که نابودش کند

  2. دست جناب اقای پناهیان درد نکنه خیلی دقیق ودرست گفته اند شما با رای همین مردم به مجلس میروید باید رای شما شفاف باشد نگ باد به چنین مصوبه ای اگه ریگی به کفش نمایندگان موافق چنین مصوبه ای نیست چرا بهتون بر میخوره .توی حوزه های مختلف من میدونم چه مافیایی در خرید آرا وجود دارد وچه پولها و دستان کثیفی برای به دست اوردن کرسی مجلس وجود دارد وچنین نماینده ای میخواهد از حقوق مردم دفاع کند

  3. شغال بیشه مازندران را نگیرد جز سگ مازندرانی
    حالا حکایت این حضرات است که وقتی کسی برخلاف اینها چیزی میگه آشفته میشن وگرنه فرقی نیست بین پناهیان و فلاحت پیشه و غیره چطور وقتی کمترین حقوق و احترام مردم لجن مال میشه این آقایان گل به دهانشان گرفتن

Comments are closed.