یک نماینده مجلس:‏طرف مقابل مدتی است از طریق پهپادهای ناشناس، حملاتی را انجام می‌دهد

یک نماینده مجلس، در ارتباط با حملات پهپادی به ایران  ادعا کرد:  ‏طرف مقابل مدتی است از طریق پهپادهای ناشناس، حملاتی را انجام می‌دهد و مسئولیت رسمی کارهایش را نمی پذیرد تا از ‎انتقام سخت ما در امان باشد.اما در ‎زمان مناسب انتقام می گیریم، مسئولیت هم قبول می کنیم. دوران بزن در رو گذشته است.

گرچه این نماینده مجلس در توئیت خود اشاره مشخص به انفجار یا حمله خاصی نداشته است، ولی به نظر می رسد منظور وی انفجار در تاسیسات هسته ای نطنز باشد که اخیرا رخ داد.

این در حالی است که عباس موسوی سخنگوی وزارت  خارجه در جدیدترین اظهاراتش در خصوص پرونده نطنز و مواضع ایران گفته است: این حادثه در ابعاد مختلف در حال بررسی است. حوزه‌های امنیتی کشور در حال بررسی هستند اما برخی جنگ‌های تبلیغاتی را شاهد بودیم.

موسوی گفته است:   اینکه رسانه‌های خارجی به ویژه رسانه‌های صهیونیسم این حادثه را به اسرائیل  منتسب کرده‌اند در واقع جنگ تبلیغی بود و ما هشدار دادیم اگر کشور یا رژیمی به حادثه منتسب باشد برخورد می‌کنیم و به قول رهبری  زمان بزن در رو به اتمام رسیده است.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، این ادعا در حالی مطرح می شود خود حکومت در باره انفجار به سکوت ادامه می دهد و کارشناسان با استناد به تصاویر ماهواره ای بر این باورند که انفجار در داخل تالار تولید،  روی داده و سقف آن  سالم بوده و این امر نشان میدهد که  بمباران هوایی نیز نبوده است

همچنین  به گفته کارشناسان مسائل امنیتی و نظامی، سرعت پهپادها در حدود ۸۰۰ کیلومتر در ساعت است و لذا قابل ردیابی با رادارهای پدافندی هستند.