یک نماینده مجلس با فریاد به محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس تأکید کرد که مجلس پادگان نظامی نیست!

صبح امروز مجلس شورای اسلامی در شروع کار خود دچار تنش و تشنج شدید همراه با انتقاد تند برخی نمایندگان به شخص قالیباف و اعمال قدرت وی در حوزه ریاست مجلس شد.

این نمایندگان روش محمد باقر قالیباف، سردار پیشین سپاه پاسداران و فرمانده اسبق نیروی پلیس کشور را در جایگاه فعلی نمایندگی در مجلس و ریاست این قوه، روشی نظامی خوانده و به او تذکر دادند که مجلس یک پادگان نظامی نیست.

محمد رضا صباغیان نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی، در حالی که فریاد می کشید، ضمن انتقاد شدید به قالیباف در مقام ریاست مجلس، از مجبور کردن نمایندگان برای درخواست اجازه جهت سخنرانی و طرح پیشنهاد از ریاست مجلس، به عنوان رفتاری ناپسند یاد کرد و اظهار داشت که نمایندگان نباید برای طرح پیشنهادات خود در مجلس و سخنرانی از مقام ریاست این نهاد التماس کنند.

وی با لحن تند خود به شخص قالیباف تذکر داد که اینجا مجلس است نه پادگان نظامی و شما هم یک نماینده مجلس مانند دیگر نمایندگان هستید و نه نماینده برتر!

این نماینده مجلس در حالی که فریاد می کشید، از قالیباف خواست تا اجازه دهد که نمایندگان مخالف هم در صحن مجلس صحبت کنند.

فریادها و اعتراضات شدید این نماینده در قبال رفتارها و اعمال قدرت قالیباف در کنترل مجلس شورای اسلامی به نفع جریان نزدیک به رهبر باعث شد تا نمایندگان مخالف و موافق در مقابل تریبون صباغیان جمع شده و صحن مجلس برای لحظاتی به شدت متشنج شود.

پیش از این هم بسیاری کارشناسان و ناظران سیاسی از روحیه نظامی پاسدار قالیباف به عنوان یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و فرمانده اسبق کل پلیس ایران انتقاد کرده و حضور چنین اشخاصی را در صحنه سیاست کشور، گامی هر چه بیشتر برای نظامی و دیکتاتوری کردن فضای سیاسی دانستند.

درمقابل قالیباف اظهار داشت که نمی توان اجازه داد که تمامی سخنان و پیشنهادات نمایندگان در صحن مجلس اعلام و پخش شود.

او در پاسخ به تذکرات تند و عصبانی نماینده بافق که قالیباف را یک نماینده مانند سایر نمایندگان و بدون جایگاه برتری عنوان می کرد، اظهارات این نماینده را غیرقانونی دانست و با ذکر اینکه می توانسته بر علیه آن اقدام قانونی کند، به گفته خودش از این حق خود گذشته و واکنش را به دیگر نمایندگان مجلس که هوادار او هستند خواهد سپرد.

دیگر نمایندگان مجلس هم در ادامه کار امروز صبح مجلس، در همراهی با انتقادات به شخص قالیباف از برتری خواهی وی در صحن مجلس انتقاد کرده و به او تذکر دادند.

در همین راستا، احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم تذکری با استناد به ماده (۲۰) آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: کسی حق ندارد بگوید که من نسبت به سایرین نماینده‌تر هستم زیرا همه اختیار دارند و می‌توانند نسبت به مسائل اظهارنظر کنند.

در مقابل انتقاد به پاسدار قالیباف به عنوان ریاست مجلس شورای اسلامی، دیگر نمایندگان نزدیک به جریان وابسته به رهبر و هسته اصلی قدرت، با انتقاد از طرح چنین انتقاداتی نسبت به ریاست مجلس، به حمایت از قالیباف و روش انتقاد برانگیز وی در کنترل مجلس پرداختند.

بنابر شواهد موجود ظاهرا تنش میان جریان های نزدیک به رهبر نظام اسلامی و میانه رو، آنهم در روزهای نزدیک به انتخابات غیر آزاد ریاست جمهوری در ایران، به مراحل تازه ای رسیده تا جایی که مجلس شورای اسلامی به میدان تاخت و تاز و تنش های تند سیاسی تبدیل شده و ادامه این روند بیانگر دور شدن جایگاه مجلس به عنوان نهادی مردمی برای خدمت به مردم ایران و تبدیل شدن به مرکزی برای مسابقه و طناب کشی سیاسی بین سیاستمداران و جریانات حاکم بر کشور است.