یک نماینده مجلس حکومت  در حمایت از “مردم گرسنه ایران” اعتصاب غذا کرد

به گزارش رسانه‌های حکومت ایران،  مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی، نماینده مجلس اعلام کرده که “در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران” دست به اعتصاب غذا می‌زند.

حسینی گفته که “عدم صداقت برخی مسئولان” از دیگر دلایل این اقدام وی می‌باشد .

او افزود: “مردم می‌گویند اقتصادشان موقعی رو به زوال رفت که ربا وارد آن شد و دستور خدا، قرآن و دین در آن نادیده گرفته شد. بانک‌ها پول مردم را جمع کردند و از همان پول به مردم وام دادند و سودهای کلان گرفتند و تاخیر و جریمه اخذ کردند در نتیجه هم اقتصاد خراب شد و هم اسلام بدنام.”

پیشتر نیز حسینعلی شهریاری،  نماینده مجلس حکومت گفته بود که مردم به خاطر «فقر، گرسنگی و فشار» ما را از دولت و مجلس بیرون خواهند ریخت و «این امر خیلی زمان نخواهد برد».

او افزوده که «رئیس جمهور یک شب گرسنه نخوابیده که ببیند گرسنگی چه معنی دارد، فقرایی در استان زاهدان و سایر اقصی نقاط کشور هستند شاید نتوانند شش ماه یک بار گوشت بخورند».

پیش از این هم علیم یارمحمدی، نماینده مجلس گفته بود:  حدود ۷۴ درصد ساکنان این استان نیز «زیر خط فقر امنیت غذایی هستند».

خانم شیوا قاسمی‌پور، نماینده مجلس نیز در این باره گفته بود:  وضعیت تورم در ایران، راهی برای زندگی «شرافتمندانه» باقی نگذاشته و اعتراف حسن روحانی به گرانی مواد غذایی به درد مردم نمی‌خورد.

خانم قاسمی‌پورافزوده بود که  «افتخار دولت آن است که اجناس و مایحتاج مردم به وفور یافت می‌شود، اما به چه قیمتی؟ وقتی مردم توان خرید را ندارند، فایده‌ای ندارد».

او خطاب به روحانی گفته بود: «لطفا کم دم از مقاومت مردم بزنید، این طور جلو برود در چند ماه آینده نان خشک هم مانند گوشت و تخم مرغ از سفره مردم بیرون می‌رود».

او به صراحت اضافه کرده است: «با این وضعیت اسفبار تورم مگر راهی برای شرافتمندانه زیستن باقی مانده است؟ آیا حقوق‌های قطره‌چکانی، دستمزد‌های اندک، با انفجار قیمت‌ها همخوانی دارد؟ ارتشا و فساد‌های موجود، محصول همین نابسامانی‌هاست».