یک نماینده مجلس هشدار داد: از ابتدای انقلاب تاکنون حسن روحانی،  لانه نفوذی ها و جاسوسان بوده بود باید دستگاه‌های امنیتی این موضوع را پیگیری کنند

ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس در گفتگو با خبرگزاری دانشجو (بسیج)، با اشاره به صحبت‌های برخی از مسئولین درباره FATF، اظهار کرد: متاسفانه شخص  روحانی دقتی در انتخاب اطرافیان خود در دولت ندارد در نتیجه همیشه لانه بسیار بزرگ نفوذی‌ها و جاسوسان در اطراف آقای روحانی از ابتدای انقلاب تاکنون لانه و جا خوش کرده اند.

او در ادامه افزود: در زمان شورای عالی امنیت ملی هم که  روحانی حضور داشتند اگر نگاه شود متوجه حضور جاسوسان در اطراف ایشان می‌شدیم که تاکنون نیز ادامه دار است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عمد یا غیر عمد بودن چنین اتفاقاتی مشخص نیست و دستگاه‌های امنیتی باید این موضوع را پیگیری کنند، گفت: متاسفانه در کشور تعداد جاسوسان و نفوذی‌ها بسیار زیاد است.

پیشتر نیز خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران د رگزارشی نوشته بود: سازمان ن اطلاعات سپاه پاسداران در مورد پرونده جیسون رضاییان، که بخش مهمی از این گزارش، به اثبات ادعایی مشخص اختصاص داشت ، اعلام کرده بود که  حسن روحانی و همکارانش به عنوان کسانی که در معرض “نفوذ آمریکا” قرار دارند.

بر اساس مبنای خبر فارس، در سال ۱۳۹۴، نفوذ دادن افرادی به نهاد سایت جمهوری، وزارت امور خارجه، حلقه نزدیکان محمدجواد ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای، و نزدیک شدن جاسوسان به حسن روحانی در حدی که حتی “طعم و مارک آدامس او را هم می دانسته اند” از جمله مندرجات گزارش سازمان اطلاعات سپاه بوده است.

منبع چنین اطلاعاتی، “اعترافات” خبرنگار زندانی واشنگتن پست ذکر شده بود که مسئولان سازمان اطلاعات سپاه، دو هفته پیش به اطلاع اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رسانده بودند. اعترافاتی که یک روز بعد، ۱۱ نفر از نمایندگان مجلس ایران، که اکثرا به جبهه پایداری نزدیک هستند، خواستار نمایش تلویزیونی آن شدند.

تمام این ادعاها در شرایطی مطرح شده که در هفته های اخیر و مشخصا به دنبال پایان مذاکرات جامع هسته ای، علی خامنه ای به میزانی کم سابقه راجع به “نفوذ آمریکا” (با استفاده از فضای بعد از مذاکرات) هشدار داده و ظاهرا مخاطب اصلی هشدارهای وی، دولت حسن روحانی بوده است.