یک نماینده مجلس گفت که امارات هفتصد میلیون دلار پول ایران را آزاد کرد، ولی این خبر فورا پاک شد

یک  نماینده مجلس شورای اسلامی ، از برگردندان میلیون ها دلار  پول بلوکه شده ایران در امارات خبرداد و گفت : امارات “هفتصد میلیون دلار پول بلوکه شده ایران” را برگردانده است.

این خبر هنوز با تائید مقامات رسمی حکومت روبرو نشده  وحتی از سامانه های خبری حذفت گردیده است. اکبر ترکی نماینده مجلس، با این افشاگری افزوده بود که به دنبال بازگرداندن چنین مبلغ کلان به ایران،  صرافی‌های ایرانی در امارات نیز بازگشایی شده اند. این صرافی ها به دنبال ازسرگیری تحریم های مالی ایالات متحده بسته شده بود.

خبر مربوط به آزادشدن ۷۰۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده ایران در امارات، روز گذشته (یکشنبه) در سامانه خبری “خانه ملت” متعلق به مجلس انتشار یافته بود، ولی آن سامانه این خبر را ساعتی بعد، از خروجی خود حذف کرد.

اکبر ترکی گفته بود : امارات از عربستان و آمریکا “دوری” و روابط خود را با ایران “اصلاح” کرده است،”اماراتی‌ها نیز فهمیده‌اند که دراین مقطع غربی‌ها و عربستان نمی‌توانند امنیت این کشور را تامین کنند.

در گزارش های اخیر آمده بود که امارات عربی متحده، پس از تهدیدهای شدید رژیم ایران، و تهدیدهای مشابه از جانب حوثی های یمن، به تلاش پرداخته تا مناسبات خود را با رژیم ایران بهبود بخشد.

بانک مرکزی امارات سال گذشته فعالیت هفت صرافی عمده ایرانی را به علت  رعایت قوانین مبارزه با پولشویی، محدود کرد.

محمد جواد ظریف، وزیر  خارجه ایران، پیشتر گفته بود امارات “به دلیل اشتباه‌های سیاسی و راهبردی مسئولان آن وارد یک مرحله برخورد غیرقابل قبول” با ایران شده که “برخوردهای لازم سیاسی با دولت امارات” انجام شده است.

به گزارش برخی منابع خبری خبر  آزادشدن ۷۰۰ میلیون دلار پول بلوکه‌شده ایران که توسط یک نماینده مجلس فاش شد ممکن است در ارتباط با میانجی گیری نخست وزیر پاکستان و گفت و گو با مقامات دو کشور صورت گرفته باشد و بخشی از “تغییر رفتار” امارات در رابطه با ایران باشد. اما چالش های فراوانی از جمله  جنگ در یمن و تحریم‌های آمریکا وجود دارد که حل کردنش نیاز به زمان طولانی دارد به این زودی میسر نخواهد شد .

یک دیدگاه

  1. این اخوندهای خونخوار به بهانه اینکه عربها به ایران پول بدهکار هستند میخواهند که دو تا از جزیره های ایران را برای پر کردن جیب های خودشان به صعودی بفروشند. مرگ بر رژیم اخوندی ستم گر و دزد و دروغگو.

Comments are closed.