یک نماینده پیشین مجلس به اصولگرایان  هشدار داد :  برای برجام برنامه ریزی نکنید، تا رهبری دستور ندهد هیچ کس حق مذاکره با بایدن ندارد

فولادگر نماینده پیشین مجلس تأکید کرد: اگر کسی بگوید اصولگرا‌ها با این نگاه می‌خواهند وارد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند، تصور نادرستی است ، خیر این طور نیست. مقام تصمیم گیر در مساله مذاکره علی خامنه ای است که پس از تصمیم به شورای امنیت ملی دستور می دهد که چه کار بکنند

او افزود: اگر آمریکا به برجام برگردد، حقوق ما را بپذیرد، تحریم‌ها را بردارد و خسارت‌های ما را نیز جبران کند، در آن صورت به نظر می‌رسد شرایط مذاکره در قالب برجام فراهم می‌شود.

فولادگر گفت: اصولگرا‌ها اگر واقعا اصولگرا باشند سیاست کلی شان را باید از رهبری بگیرند. در وضعیت کنونی بحث مذاکره بستگی به رفتار عملی آمریکا دارد.

علی خامنه ای پیشتر گفته بود:   اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت “در هیچ سطحی”  با آمریکا مذاکره نخواهد شد، “نه در نیویورک نه در غیر آن”.

خامنه ای  در عین حال مذاکره با آمریکا را به عنوان یکی از کشورهای موسوم به ۱+۵ که در سال ۲۰۱۵ توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را امضاء کردند، به شرط بازگشت واشنگتن به این توافق ممکن دانست.