یک نهاد بسیار معتبر پزشکی ایران، دوباره از علی خامنه ای می خواهد ممنوعیت واردات فایزر و مدرنا را لغو کند

تلاش ها برای زیر فشار گذاشتن علی خامنه ای که تصمیم مرگبار خود درباره ممنوعیت واردات واکسن های ساخت آمریکا و بریتانیا را ممنوع ساخته، هر روز افزوده تر می شود، ولی تصور نمی روزد که خامنه ای حاضر شود از این لجاجت دست بردارد و برای پایان بخشیدن به جنایات رژیم در رابطه با کورونا، دستور پیشین خود را لغو کند.

این بار، سازمان مصونیت شناسی و آلرژی ایران است که در نامه ای خطاب به آخوند رئیسی، خواستار شده که واردات همه نوع واکسن هایی که از تایید سازمان جهانی بهداشت برخوردار است آزاد گردد.

از آن جا که شخصیت های ایرانی نمی توانند مستقیما به دستور فاجعه بار خامنه ای اشاره کرده و خواستار لغو ممنوعیت واردات فایزر و مدرنا شوند، آنها امیدوارند که اگر چنین دستوری از جانب رئیسی صادر شود، عملا ممنوعیت آن دو واکسن نیز که بهترین ها در جهان شناخته شده اند، باطل خواهد گردید.

در آخرین آماری که شامگاه امروز (یکشنبه) به طور رسمی از جانب وزارت بهداشت انتشار یافت، آمده است که شمار قربانیان کورونا در شبانه روز گذشته ۵۸۱ نفر بوده است که ظاهرا کاهش نشان می دهد. ولی حتی برخی نهادهای حکومتی همچنان بر این گمان هستند که آمار واقعی سه بار این اعداد می باشد و نشان می دهد که اوج جدید کورونا، همچنان در وسعت زیاد ادامه دارد.

تا کنون بیش از پنجاه هزار نفر از پزشکان و کادر درمانی در ایران نیز با نامه های سرگشاده خطاب به خامنه ای، به او هشدار داده اند که ادامه جلوگیری از واردات واکسن های  پیشرفته، هر روز باعث مرگ صدها ایرانی دیگر می شود و خامنه ای با این رفتار خود، به جنایت ادامه می دهد.

علی خامنه ای در حالی همچنان بر اجرای دستور پیشین خود پای می فشارد که ناکارآمدی واکسن ساخت چین، موجب قربانی شدن شمار نامعلومی از بیماران کورونا شده و همچنین واکسن اسپوتنیک روسیه نیز نام خوبی ندارد و تنها، واکس های ساخت بریتانیا و ایالات متحده است که کارآیی آنها به اثبات رسیده و مورد اعتماد جامعه جهانی قرار گرفته است.

کارشناسان امور ایمونولوژی و آلرژی در نامه خود عملا این اتهام را مطرح ساخته اند که افرادی که دارای منافع مادی هستند، بر کمیته های تصمیم گیری اعمال نفوذ کرده و جان مردم را با تصمیمات غلط به خطر می اندازند.

اشاره به این واقعیت تلخ است که سپاه پاسداران و نهادهای وابسته به آن که می کوشند واکسن “برکت” را به بازار بیاورند، عملا ورود واکسن های خارجی را فلج می کنند تا اوضاع همچنان تا زمان آماده شدن واکسن محلی بحرانی باقی بماند.

سپاه پاسداران و گروه موسوم به برکت که زیرمجموعۀ آن است، عملا از ادامه تلاش دو نهاد واکسن سازی برجسته ایرانی به نام انستیتو پاستور و انستیتو رازی جلوگیری کرده اند که خودشان بتوانند انحصارا واکسن “برکت” را عرض کنند و سود کلانی به جیب زنند.

ولی مشکل در آن است که خود مقامات مسئول اعتراف می کنند که حتی اگر واکسن برکت مورد اعتماد و تایید قرار گیرد، رزِیم ایران فاقد کارخانجات و ماشین آلاتی است که بتواند واکسن را به صورت انبوه تولید کند. خود مقامات سپاه پاسداران، به این واقعیت تلخ اعتراف کرده اند.