یک هفته پس از در لیست تروریستی قرار گرفتن سپاه پاسداران از طرف دولت آمریکا جواد ظریف با بشار اسد در دمشق دیدار کرد

یک هفته پس از در لیست تروریستی قرار گرفتن سپاه پاسداران از طرف دولت آمریکا جواد ظریف با بشار اسد در دمشق دیدار کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی عصر امروز سه‌شنبه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری های حکومتی گزارش دادند که محور گفتگوها بین جواد ظریف و بشار اسد درباره تحولات منطقه و حل بحران سوریه بوده است.

به نظر می رسد سفر جواد ظریف تحت تاثیر قرار گرفتن  سپاه پاسداران در لیست تروریستی از طرف ایالات متحده و پرزیدنت ترامپ  قرار دارد چرا که نیروهای سپاه پاسداران و سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران در خاک سوریه به سر می‌برند و در طول ماه‌های گذشته بارها از طرف ارتش اسرائیل نیز پایگاه‌ها و مواضع آنها در خاک سوریه مورد حمله قرار گرفته است.

هفته گذشته و پس از آن که سپاه پاسداران از طرف پرزیدنت ترامپ در لیست تروریستی قرار گرفت  مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده با انتشار پیامی اعلام کرد که سربازان آمریکایی بر روی دستان قاسم سلیمانی است.

در سال‌های گذشته نیروهای سپاه پاسداران و سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران به سرکردگی قاسم سلیمانی به طور گسترده در خاک سوریه حضور داشته و پایگاه‌های نظامی در آنجا برپا کردند و قصد دارند که حضور خود را در خاک سوریه و نزدیکی های مرز با اسرائیل تثبیت کنند.

اکنون با قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی فعالیت‌های این گروه نظامی در خاک سوریه و عراق با مشکل روبه رو شده است.

سفر محمدجواد ظریف به سوریه و گفتگویش با بشار اسد به منظور هماهنگی بیشتر میان دو کشور برای حضور نیروهای سپاه پاسداران در خاک سوریه می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. جواد ظریف جنایتکار و همه سران مافیای اسلامی حاکم را نیز آمریکا باید تحریم کند و بعنوان جنایت علیه بشریت محاکمه شوند. درود بر ایران و اسرائیل.

Comments are closed.