یک وزیر اسرائیلی می گوید که سر مار در تهران است. نتانیاهو به پوتین گفت: اسرائیل در آینده نیز قاطعیت نشان می دهد

نخست وزیر اسرائیل در یک تماس تلفنی دیگر با رئیس جمهوری روسیه، دوباره به وی گفت که اسرائیل اجازه نخواهد داد که نیروهای مسلح حکومت اسلامی ایران در سوریه استقرار یابند و برای دفاع از خود به هر اقدام ضروری دست خواهد زد. پرزیدنت ولادیمیر پوتین متقابلا از اسرائیل خواستار شد از اقداماتی خودداری ورزد که ممکن است باعث افزایش بحران در منطقه شود.

یک وزیر اسرائیلی گفت که سر مار در ایران است و اسرائیل باید سیاست قاطعانه تری در برابر عملیات تحریک آمیز رژیم ایران در پیش گیرد.

یک تحلیلگر اسرائیلی ارزیابی کرد که رژیم ایران می کوشد دولت روسیه را به درگیری و رویارویی با اسرائیل بکشاند و پرواز پهپاد ایرانی به سوی خاک اسرائیل در چارچوب این نیت بوده است.

کارشناسان اسرائیلی می گویند که حوادث سپیده دم روز گذشته فرصت بسیار مناسبی برای ارتش اسرائیل بود که بتواند سیستم ضد هوایی سوریه را متحمل خسارات سنگین کند.

هدف اسرائیل در دراز مدت همیشه آن بوده که برتری هوایی خود را در منطقه حفظ کند.

کارشناسان اسرائیلی می گویند که حوادث دیروز یک بار دیگر برتری اطلاعاتی اسرائیل را به اثبات رساند. زیرا اطاقک فرماندهی پهپادها، متعلق به سپاه پاسداران در سوریه، از جانب اسرائیل زیر نظر بود و از لحظه ای که پهپاد پرتاب شد، هلیکوپتر اسرائیلی آن را رصد می کند و یک دقیقه و نیم پس از آن که وارد خاک اسرائیل شد، هلیکوپتر آن را سرنگون کرد.

اسرائیل هنوز قطعات متلاشی شده پهپاد ایرانی را به خبرنگاران نشان نداده است. ولی ارزیابی می شود که آن تقلیدی از پهپاد آمریکایی است که چند سال پیش توسط حکومت ایران شکار شد و گفته شده بود که رادارگریز است.

گزارش های مشروح تری درباره رویدادهای شبانه روز اخیر، در ساعات آینده در وبسایت ما قرار خواهد گرفت.

 

5 دیدگاه‌

  1. حکومت اسلامی ایران چه در قدرت باشد و چه در قدرت نباشد در هر احوال دارای پایگاه های موشکی در کشورهای اسلامی در سراسر جهان است حال اگر سر مار در تهران اظهار به ماهیت انسانی کرده است و دم مار در شام ابراز اقتدار می کند ولی در حقیقت ولی فقیه مسلمانان جهان در بیت المقدس اظهار به ماهیت الهی می کند

  2. ببین اتفاقا این سیاست هم از توبره هم از آخور خوب جواب داده.حالا مثال مثلا ما میگیم این اسراییل از نیل تا فراتو همشو میخاست ما جلوش واستادیم حالا به همین فلسطین قناعت کرده بچه خوبی هم شده ولشون کنین این یه تیکه زمینم مال اینا جهنمو ضرر.به خدا جواب میده ها

  3. سر میدهم اما سر تسلیم ندارم بر خاک بیفتم که تو آزاد بمانی از پای نیفتم که تو آباد بمانی.ای کاش یهودیان اونقدر غیرت داشتند که تو روزنامه هارتص پشت سر یهودی شهیدشون این حرفا را نمیزدن

Comments are closed.