یک پهپاد اطلاعاتی اسرائیل بعلت نقص فنی، در خاک لبنان سقوط کرد و متلاشی شد

ارتش اسرائیل تائید کرد که یک پهپاد اطلاعاتی، هنگام پرواز بر فراز لبنان به نقص فنی دچار شده و سقوط کرده است.

این خبر نخستین بار توسط منابع حزب الله لبنان منتشر گردید و اسرائیل آن را مورد تائید قرار داد. رسانه های وابسته به حزب الله لبنان اطلاع دادند که یک پهپاد دیگر اسرائیلی، قطعات متلاشی شده این پهپاد را بمباران کرد تا به دست دشمن نیافتد.

ارتش لبنان اعلام داشت که افراد آن به محل حادثه آمده و به تحقیقات ادامه می دهند.

اسرائیل در سال های اخیر از پهپادهای بزرگ و قدرتمند خود، در سطح گسترده ای برای انجام عملیات اطلاعاتی استفاده می کند و این نخستین بار نیست که یک پهپاد به علت نقص فنی در لبنان سقوط می کند.

نقطه سقوط پهپاد اسرائیلی یک ناحیه غیرمسکونی لبنان است و اسیبی به کسی وارد نیامد.

آگاهان می گویند که پهپاد سقوط کرده از نوع “هرمس ۴۵۰” بوده که اسرائیل آن را تولید می کند و تا کنون ده ها فروند آن را به کشورهای دیگر نیز فروخته است.

یک دیدگاه

  1. احتمال ایکه ایران در ارتش اسرائیل نفوذی دارد و سبب لو دادن یاسقوط این پهباد شده باشد زیاد است. ایران در ارتش و سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی امریکا بشدت نفوذ دارد و هروتصمیم سری انها جلوتر لو میرود همانطور که عملیات ازاد سازی گروگانها لو رفته بود و ایران درزمان سوختگیری هواپیماها انها را بمباران کرد.تمام ایرانیها با هرقدمت اقامتی در غرب موظف به همکاری اطلاعاتی و تخریبی با ایران هستند و الا زنده نخواهند ماند. قدرت ایران بواسطه خرج کردنهای نجومی است و از تمام افراد فاسد و جانی و متشخص و سیاسی و ورزشی و هنری و علمی استفاده میکند. ایران برای هرکشوری یک کابین غیر حضوری دارد که شب و ورز در فکر نفوذ و براندازی و اخلال اقتصادی و اشوبگری و بدست گرفتن قدرت هستند.پرس تی وی از هر سلاحی در انحراف افکار عمومی خطرناکتر است.

Comments are closed.