یک چهارم از مردم ایران کوخ نشین شده اند، اما حکومت ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می سازد

حکومت اسلامی ایران، برای تامین هدف های استعماری خود در کشورهای همسایه، و به امید آن که بتواند کشورهای عرب خاورمیانه را تحت تسلط خود بگیرد، هر روز هزینه های گزاف تری می پردازد. رژیم نه تنها قصد دارد صدها میلیون دلار بر بودجه سازمان های ترور عربی و فلسطینی بیافزاید تا طرح صلح پرزیدنت ترامپ را به شکست بکشاند، بلکه یک مقام حکومتی اعلام کرد که ایران تصمیم گرفته احداث بیش از سی هزار واحد مسکونی در سوریه را عهده دار شود.

در گزارش های پیشین نیز گفته شده بود که رژیم ایران تعهد کرده برای تقویت حکومت بشار اسد در سوریه، حدود دویست هزار واحد مسکونی در آن کشور برپا سازد. بدیهی است که رژیم ایران این واحدها را به طور رایگان و یا به بهای نسیار نازل به دولت سوریه اهدا خواهد کرد و این در حالی که در داخل ایران، هر روز بر شمار خیابان خواب ها و اتومبیل خواب ها و حتی گورخواب ها افزوده می شود.

محمو محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در این رابطه گفت: «قرار است سه شرکت ایرانی – سوری برای آماده کردن زیربستر عملیات خانه سازی و راه سازی در سوریه به کار بپردازند.

این مقام ادعا کرد که انجام پروژه های وعده داده شده، هیچ هزینه مالی برای ایران ندارد. بلکه بالعکس، برای شرکت های ساختمانی ایران ایجاد کار خواهد کرد. آشنایان امور این ادعا را رد می کنند و می گویند دولت سوریه در موقعیتی نیست که بتواند هزینه اجرای این پروِژه ها را تامین کند و در نهایت امر، پول ملت ایران است که هزینه خواهد شد.

محمودزاده ادعا کرد که اجرای این پروژه ها در سوریه، موجب رونق مالی در داخل ایران نیز خواهد گردید و موجب گردش ۱۲۹ هزار میلیارد تومان گردش پولی خواهد شد و بازار خوبی برای تولید کنندگان مصالح ساختمانی در ایران به وجود خواهد آورد.

خبرگزاری ایسنا چندی پیش نوشته بود که از هر چهار خانواده ایرانی، دست کم یک خانواده در بناهای نیمه ویران و یا کوخ و یا کپر زندگی می کند.

آگاهان می پرسند که اگر بخش ساختمانی در ایران، آن گونه که معاون وزیر راه و شهرسازی ادعا می کند، می تواند بدون یک شاهی سرمایه گذاری یا هزینه ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه ایجاد کند، چرا این توانایی را در داخل ایران به کار نمی گیرند؟

2 دیدگاه‌

 1. شخص مزپوری به اسم مجمود کامنت زده که کفشهاشون رو هم میفروشن چه برسه به منزل…
  خواستم بگم که اولا تو خیلی بیجا میکنی که از طرف مردم ایران حرف میزنی و غلط اضافه میکنی
  دوما هم همانطور که خودت هم اعتراف کردی منزلتون رو هم میفروشین تا کارهای تروریستی انجام بدین
  در فرهنگ فارسی منزل به معنی زن خانه هم هست

  دیگه اعتراف از این واضح تر نداشتیم

  به کوری چشم تو و تمام مزدورهای خامنه ایی و سپاه بالاخره اشتی تو ملت ایران و اسراییل اتفاق میوفته و شماها رو به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت

Comments are closed.