یک گروه بزرگ از نمایندگان دموکرات در کنگره آمریکا برای ادامه ابراز همبستگی، به اسرائیل آمده اند

اعضای مجلس نمایندگان در کنگره ایالات متحده در دیدار با گرزیدنت روبی ریولین در مقر ریاست جمهوری در اورشلیم

یک گروه از سیاستمداران عضو حزب دموکرات ایالات متحده به اسرائیل آمده اند تا با این کشور دوباره ابراز همبستگی کنند و از جمله بگویند که ورود دو مسلمان ضد اسرائیلی به مجلس نمایندگان، نشان آن نیست که حزب دموکرات به اسرائیل پشت می کند.

اعضای این هیات چهل و یک نفره روز گذشته (دوشنبه) با پرزیدنت روبی ریولین در مقر ریاست جمهوری در اورشلیم دیدار کردند و درباره روابط متقابل به گفتگو پرداختند و عکس یادگاری گرفتند.

یک بانوی فلسطینی به نام رشیده طلائب و یک بانوی سومالیایی به نام الهام عمر، در انتخابات اخیر کنگره، از جانب حزب دموکرات وارد مجلس نمایندگان شدند و از همان نخستین روز اعلام کردند که هدف آن ها مبارزه با اسرائیل و گسترش تحریم های بین المللی علیه این کشور است.

نمایندگان دموکرات که به اسرائیل آمده اند، به خبرنگاران گفتند که یکی از هدف های این دیدار، بیان این واقعیت است که آن دو بانو نمایندگان واقعی مواضع حزب دموکرات نسبت به اسرائیل نیستند و دموکرات ها مانند همه سال های گذشته، همیشه پشتیبان اسرائیل بوده اند و این چئین باقی خواهند ماند.

بانوان طلائب و الهام عمر اعلام کرده اند که قصد دیدار از اسرائیل را دارند تا علیه این کشور به گردآوری اطلاعات منفی بپردازند و آن را در تبلیغات خود علیه اسرائیل به کار گیرند. شماری از سیاستمداران اسرائیل خواهان اعلام ممنوعیت ورود این دو تن شده اند. ولی احتمال نمی رود که چنین درخواستی عملی گردد.

بیست تن نمایندگان کنگره از حزب دموکرات، به خبرنگاران گفتند که آن ها پیشدستی کرده و زودتر به اسرائیل آمده اند تا نشان دهند که در دوستی حزب آنان نسبت به اسرائیل خللی وارد نشده است.

حزب دموکرات همیشه در گذشته دوستدار اسرائیل بوده و این در حالی که رهبران حزب جمهوریخواه، معمولا التهابی نسبت به اسرائیل نشان نمی دادند. ولی اکنون پرزیدنت ترامپ صمیمی ترین دوست اسرائیل به شمار می آید و حزب جمهوریخواه قاطعانه از اسرائیل دفاع می کند.

اکثر یهودیان آمریکایی به طور سنتی به حزب دموکرات رای می دهند.