۱۰۸ کامیون حامل تجهیزات نظامی ایالات متحده آمریکا از اردن به عراق وارد شد

یکی از مقامات محلی در استان الانبار در غرب عراق فاش ساخت که ایالات متحده به تازگی تجهیزات زیادی از اردن به پایگاه عراقی «عین الأسد» انتقال داده است. احتمال دارد که این اقدام یک مرحله مقدماتی برای تقویت امور تاکتیکی و تسلیحاتی ارتش آمریکا، در صورت حمله احتمالی به حکومت اسلامی ایران باشد.

این مقام عراقی که نخواست نامش فاش شود، به شبکه تلویزیونی «سومریه» گفت که یک ستون نظامی آمریکا متشکل از ۱۰۸ کامیون حامل تجهیزات نظامی مختلف از داخل خاک اردن حرکت کرده و بعد از عبور از گذرگاه مرزی «طربیل» با عراق وارد این کشور شده و به سمت پایگاه هوایی مذکور حرکت کرده است.

او گفت، شرکت امنیتی «مملکه الطاووس» ستون نظامی آمریکا را همراهی می‌کرد و به محض ورود این ستون به پایگاه عین الأسد، هواپیماهای ائتلاف آمریکا به شکل گسترده در آسمان منطقه به پرواز درآمده‌اند.

این مقام عراقی در مورد دلیل انتقال این تجهزات از اردن به عراق اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که حتی فرماندهان و مقام‌های امنیتی مشرف بر بخش غربی استان الانبار در این باره هیچ اطلاعی ندارند.

پایگاه هوایی عین الاسد، یکی از مهمترین پایگاه‌هایی است که نیروهای عراقی از آن به بهانه ائتلاف علیه داعش طی سال‌های گذشته استفاده کرده‌اند و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای سال نو میلادی گذشته، مخفیانه و بدون اجازه دولت عراق، برای بازدید از این پایگاه و نیروهای آمریکایی حاضر در این پایگاه، وارد آن شد.