۳۰۰ تن  از کادر درمان بیمارستان امام خمینی تهران به کورونا مبتلا شدند

علی دهقان منشادی معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی در تهران، گفت : شرایط بسیار دشوار است ما با تأمین تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و غیره مشکل داریم ، بیمارستان‌ها وضعیتشان بحرانی است، شرایط شان سخت است  و دولت و وزارت بهداشت در این زمینه کمک نکرده اند .

او دربارۀ خستگی و ابتلای کادر درمان به کورونا نیز گفت: «در این ۸ ماه گذشته، حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ نفری ما مبتلا شده‌اند. هر گاه شیوع و آمار بیماری در جامعه شدت گرفته است، در بیمارستان نیز به همین میزان افزایش موارد ابتلا داشته‌ایم و موج درگیری ما در بیمارستان، مشابه و موازی با موج درگیری جامعه با بیماری بوده است و در همه بیمارستان‌ها نیز به همین صورت است».

ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز  با اشاره به آغاز موج سوی پاندمی کرونا در گیلان گفت: «در پی افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا، تعداد فوتی‌ها نیز در گیلان به شکل قابل‌توجهی افزایش‌یافته است».

او افزود: «طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۴ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند».

همچنین عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز اعلام کرد:  در حال حاضر استان در آستانۀ شروع پیک جدید بیماری است و چند شهر در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند.

وی افزود: «هم اکنون ۵۰۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۲۱ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند».

دکتر محمد فتحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیز  گفت: «مجموع کل  موارد بستری از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز ، ۲۰ هزار و ۹۴۴ نفر است.

سعید اشکانی‌فر رئیس بیمارستان شریعتی مشهد، نیز  در خصوص وضعیت کادر درمان گفت: «در حال حاضر در وضعیت و فصل مناسبی قرار نداریم. مشاهدۀ مردم روی تخت بیمارستان و ویروسی که زجر تنفسی به همراه دارد و با وجود اینکه بیشترین میزان اکسیژن را به مریض می‌دهی اما همچنان احساس خفگی دارد، دردآور است و جسم و روح کادر درمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد».