۶۰۰ تن  از کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل به کورونا مبتلا شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، از ابتلای ۶٠٠ نفر از کادر درمانی این دانشگاه به کرونا خبر داد و گفت که از این تعداد، ۵ نفر از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل و نیز ٢ پزشک که از کادر دانشگاه نبودند، بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند».

او افزود: «هر بیمار کرونایی بدحال که در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود، در هر شبانه روز مبلغ ۱۰میلیون تومان هزینه دارد و بیمارانی که در بخش بستری هستند در شبانه روز ۲۵۰هزار تومان برای درمانشان هزینه می‌شود»خیلی از این بیماران هزینه درمان را ندارند».

در ادامه این خبر امده است استان زنجان نیز به علت برگزاری مراسم محرم  در وضعیت قرمز شیوع کورونا قرار دارد و در حال حاضر ۲۹۲ بیمار مبتلا به بیماری کورونا  در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، مجموع بیماران کرونایی بستری در استان ۹۶۹۱ نفر بوده است و مجموع بیماران فوت شده در اثر ابتلا به این بیماری، به ۴۲۶ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، نیز از آمار بالای کورونا خبرداد و اعلام کرد: «تاکنون ١٩هزار و ٢۱٠ نفر از مردم لرستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ همچنین از ۶٧هزار و ٩٣۶ نفر مشکوک به کرونا هم تست گرفته شده است و ١٢٢ نفر با شرایط وخیم در بیمارستان‌ها بستری هستند».

پیمان نامدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، هم  گفت: «استان قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در شهرستان‌های قزوین و تاکستان نگران‌کننده است؛ همچنین روزانه به طور میانگین، ۴۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های قزوین بستری می‌شوند».

او نیز با اشاره به عزاداری محرم در روزهای عاشورا و تاسوعا و تعطیلی پیش رو، از افزایش مسافرت‌ها و تأثیر آن بر میزان ابتلا به کرونا در قزوین ابراز نگرانی کرد.

همچنین  استان خوزستان نیز دوباره قرمز شد معاونت  بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این باره گفت: «روزهای سختی در پیش رو داریم و وزارت بهداشت دوباره استان خوزستان را در مرحله هشدار قرار داده است».

معاون نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران، نیز  از اعمال ثبت تخلف برای رانندگان بدون ماسک و افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، خبر داد.

در ادامه گزارش شده است که ورودی به علت شیوع کورونا  مسدود شده است.

فریبرز سعیدی‌کیا، معاون سیاسی از مسدود شدن سواحل و تفرجگاه‌های رشت برای استفاده مردم خبر داد و  گفت:  با مردمی که به ساحل می آیند و در تفرجگاه‌های این شهر حضور پیدا می کنند  برخورد می‌شود.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که دستجات عزاداری محرم بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی در تکایا و حسینیه ها اقدام به پرپایی مراسم کرده و تاکنون شمار زیادی از مسئولان بهداشتی نیز  این مراسم را عامل انتقال کورونا معرفی کرده اند.