۸ کشور اروپایی در بیانیه ای نسبت به حمله اسد و همپیمانانش به ادلب هشدار دادند

شخصیت های سیاسی بر این نظر هستند که اسد همراه با روسیه و ایران در حال آماده شدن برای حمله به ادلب است

در آستانه نشست سران روسیه ایران و ترکیه در تهران درباره سوریه ۷ کشور اروپایی پنجشنبه ۱۵ شهریور در بیانیه هشدار دادند هرگونه عملیات نظامی در منطقه پیامدهای بالقوه فاجعه آمیز انسانی در پی خواهد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس بریتانیا- فرانسه- بلژیک- آلمان- ایتالیا- هلند- لهستان و سوئد ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت ۳ میلیون غیر نظامی در منطقه ادلب خواستار حفظ آتش‌بس در این منطقه شدند.

طی روزهای اخیر گزارش هایی در خصوص آمادگی گسترده نیروهای دولتی سوریه و متحدانش برای تصرف آخرین استان تحت کنترل شورشیان مخالف حکومت بشار اسد منتشر شده است.

این کشورها همچنین از حکومت سوریه خواستند از دست زدن به هرگونه عملیات نظامی در ادلب خودداری کنند.

۸ کشور اروپایی در بیانیه خود تصریح کردند تنها راه حل جنگ داخلی در سوریه فرایند سیاسی انتقال قدرت زیر نظر سازمان ملل است که آزادی و شان مردم سوریه را حفظ خواهد کرد.

جیمز جفری مشاور ویژه وزیر امور خارجه آمریکا در امور سوریه نیز پنجشنبه گفته بود شواهد زیادی وجود دارد که نیروهای دولتی سوریه سلاح های شیمیایی برای حمله به ادلب آماده کردند.

آقای جفری تاکید کرده است من با توجه به بسیاری از شواهدی که در اختیار دارم چنین هشداری را مطرح می‌کنم وی تصریح کرده است از منظر ما هرگونه عملیات نظامی اقدامی بی محابا در راستای تشدید درگیری‌ها می باشد.

دولت آمریکا نیز هشدار داده است که اگر اسد  و متحدانش در ادلب از سلاح های شیمیایی استفاده کنند بلافاصله با عکس العمل ایالات متحده و دیگر کشورهای منطقه و همپیمان آمریکا روبرو خواهند شد. دونالد ترامپ هفته جاری در توییتر از بشار اسد خواست که دست به اقدامات نظامی در ادلب نزند چون جان حدود ۳ میلیون انسان ویژه کودکان در خطر است

نشست سران روسیه ایران و ترکیه در تهران درباره سوریه

یک دیدگاه

  1. زمانی که قرار بود با اتحاد ترکیه فرانسه و امریکا به اسد حمله شود امریکا پشت ترکیه را خالی کرد چون اسد دروغگو نامه نوشته بود کهبا اسرائیل صلح کند، از این شگرد برای کنسل کردن حمله استفاده کرد و زمان خرید تاروسیه را وارد معرکه کند و به اسرائیل دهن کجی کند. واقعا برای شما متأسف هستم

Comments are closed.