‌اولین توییت ایلان ماسک پس از خرید توییتر:توییتر پتانسیل خارق‌العاده‌ای دارد در آن مسائل حیاتی مربوط به آینده انسان‌ها مورد بحث قرار می‌گیرد

ایلان ماسک، اولین توییت خود را پس از خرید شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد.

ماسک با انتشار یک عکس نوشت: «آزادی بیان، استخوان‌بندی دموکراسی با عملکرد صحیح است. توییتر یک شهر دیجیتالی است که در آن مسائل حیاتی مربوط به آینده انسان‌ها مورد بحث قرار می‌گیرد. من می‌خواهم توییتر را با قابلیت‌های جدید تبدیل به برنامه‌ای با الگوریتم متن‌ باز کنم تا اعتماد را افزایش دهم، ربات‌های اسپم را حذف کنم و انسان‌ها را احراز هویت کنم. توییتر پتانسیل خارق‌العاده‌ای دارد. من مشتاق کار کردن با این شرکت و کاربران توییتر برای بهره بردن از این پتانسیل هستم».

ایلان ماسک روز دوشنبه طی قراردادی توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد. این قرارداد مالکیت، کنترل و مدیریت این رسانه‌ اجتماعی را که میلیون‌ها کاربر دارد و بسیاری از رهبران جهان در آن حضور دارند به ثروتمندترین فرد جهان منتقل می‌کند.

ایلان ماسک ۵۱ ساله اهل آفریقای جنوبی است که موفقیت‌هایش در پی پال، اسپیس ایکس و تسلا ثروتی معادل ۲۷۰ میلیارد دلار برای او به ارمغان آورده است. این امر او را در صدر فهرست میلیاردرهای مجله فوربس قرار می دهد.