‏در آستانه سفر به ایران، رافائل گروسی با نخست‌وزیر اسرائیل تلفنی گفتگو کرد

‏دفتر نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد نفتالی بنت پیش از سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران با او گفت‌وگو داشته و بر مواضع اسرائیل درباره مذاکرات وین تاکید کرده است

‏بنت در گفتگو با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی  تأکید کرد که امیدوار است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وظیفه نظارتی خود ادامه داده و یک ارگان حرفه‌ای و بدون موضع‌گیری سیاسی باقی بماند.

در همین باره انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات احیای برجام می گوید ما در مراحل پایانی مذاکرات وین در مورد برجام هستیم. برخی از موضوعات مرتبط هنوز باز هستند و موفقیت در چنین مذاکره پیچیده‌ای هرگز تضمین‌شده نیست.

افراد نزدیک به رژیم اسلامی عنوان می کنند که متن نهایی توافق در وین نوشته شده است.

رضا عباسی فعال رسانه ای نزدیک به وزارت خارجه امور خارجه رژیم با انتشار توییتری ادعا کرد که در وین توافقات لازم صورت گرفته و پس از بازگشت گروسی به وین وی به همراه طرفین طی یک نشست مطبوعاتی به طور رسمی توافق را اعلام خواهند کرد اما انریکه مورا گفت: تمام تلاش خود را در تیم هماهنگ‌کننده انجام می‌دهیم. اما قطعا هنوز به آنجا (توافق) نرسیده‌ایم

مقام های سیاسی و نظامی اسرائیل طی روزهای گذشته و با قوت گرفتن این گمانه که توافق با رژیم نزدیک است تاکید کرده اند که با توافق یا بدون توافق اسرائیل این حق را برای خود محفوظ می داند که از خود در برابر تهدید موجودیتی که از سوی رژیم اسلامی مطرح می شود دفاع کند.