شیوه الکترونی، برای انهدام بادبادک های اشتزا ، امروز در نوار غزه ازمایش می شود

در همان حال که گروه های تروریستی در غزه به عملیات تحریکی آمیزی علیه اسرائیل دست می زنند که جان انسان ها را به خطر می اندازد، ارتش اسرائیل در یک اقدام ابتکاری ۶۷ تن از جوانان و نوجوانان فلسطینی را که در جریان این عملیات زخمی شده اند، به بیمارستان های اسرائیلی و بیمارستان های کرانه باختری منتقل ساخته تا به طور رایگان مورد درمان قرار گیرند.

این اقدام بشردوستانه ارتش اسرائیل که بعید می نماید در بین نیروهای مسلح کشورهای دنیا نظیر داشته باشد، نوعی ابراز حسن نیت به مردم غزه است و با این پیام همراه است که ملت اسرائیل خواهان همزیستی مسالمت آمیز با اهالی فلسطینی هستند و آنانی که خون جوانان غزه را می ریزند، ارتش اسرائیل نیست، بلکه سرکردگان گروه های تروریستی هستند که با خون آن ها تجارت می کنند.

ارتش اسرائیل هنگامی به این فکر افتاد که مشاهده کرد حکومت حماس در غزه به درمان این جوانان توجه کافی مبذول نمی دارد و می خواهد که آن ها زخمی بمانند تا خشم مردم غزه علیه اسرائیل بالا بگیرد و ترحم بین المللی برانگیخته شود.

با این همه، حماس از انتقال این بیماران به اسرائیل جلوگیری نکرد.

بیشتر زخمی ها در بیمارستان های اورشلیم بستری شده اند که در آن جا پزشکان و پرستاران بسیاری وجود دارند که به زبان عربی تکلم می کنند.

یکی از زخمی ها یک عکاس خبرنگار است که به علت نزدیک شدن به جدار مرزی با اسرائیل زخمی گردید و اکنون در بیمارستان هداسا در اورشلیم بستری شده است.

اقدام حسن نیت دیگر اسرائیل در روزهای اخیر آوردن  ۱۶۷ تن از کودکان و نوجوانان فلسطینی از غزه به کرانه باختری است که روزهای گرم تابستان را در استخرها و اردوهای کودکان بگذرانند. کودکان غزه از محنت زده ترین انسان های جهان هستند، زیرا حکومت حماس و گروه تروریستی جهاد اسلامی، آن ها را وسیله عملیات تبلیغاتی خود قرار می دهند و جانشان را به خطر می اندازند.

وزیر آموزش و پرورش اسرائیل نفتالی بنت که رهبر حزب “هبیت هیهودی” نیز می باشد گفت که او به این گونه اقدامات دوستانه به هدف همزیستی مسالمت آمیز ادامه خواهد داد. ولی انتظار دارد که فلسطینیان نیز به اقدامات متقابل دست بزنند و به ویژه آن که اجساد دو سرباز اسرائیلی و همچنین دو شهروند عرب و یهودی اسرائیلی را که در اسارت دارند به این کشور باز گردانند.

در همان حال که ارتش اسرائیل امروز نیز مانند همه جمعه های هفته های اخیر در اطراف باریکه غزه به حال آماده باش قرار دارد تا تلاش های احتمالی برای ایجاد آشوب و خونریزی را خنثی کند، در اورشلیم اعلام گردید که شیوه تازه ای برای مقابله با بادبادک های آتش زا از امروز به آزمایش گذاشته می شود و امید می رود که بتواند بزرگترین شمار از این بادبادک ها را شکار کند.

یکی از شیوه هایی که امروز آزمایش می شود، دستگاه احساسگری است که از فاصله چند کیلومتری بادبادک های آتش زا را شناسایی  میکند و ریزپهپادهای اسرائیلی میتوانند آن ها را هدف قرار داده و منهدم کنند.

همچنین ارتش اسرائیل در ساعات بعدازظهر امروز که قرار است با آغاز اغتشاشات هفتگی مصادف باشد، چند شیوه دیگر مبارزه با بادبادک ها را مورد آزمایش قرار خواهد داد.

کشاورزان مزارع پیرامونی غزه می گویند که وضع موجود نمی تواند دوام یابد و دولت و ارتش باید راه چاره ای بجویند. تا کنون ده ها هکتار از زمین های کشاورزی اسرائیل سوخته است.

در مورد آن پرسش که آیا اغتشاشاتی امروز (آدینه) در خط مرزی با غزه رخ خواهد داد و ابعاد آن چگونه خواهد بود، هنوز در هنگام تهیه این گزارش خبری در دست نیست. ولی ارزیابی آن است که ابعاد آن ممکن است محدودتر از هفته های پیش باشد.