مارک دوبویتس گفت:تشکیل گروه ویژه اقدام ایران یادآور سیاست دولت ریگان در مقابل شوروی است

مایک پمپئو و پرزیدنت ترامپ ۱۲ شرط برای شروع مذاکرات با حکومت اسلامی تعیین کرده اند

یک سایت خبری در مقاله‌ای اقدام جدید وزارت خارجه آمریکا در تشکیل گروه کاری ویژه اقدام ایران را نشانه دیگری از سوی دولت ترامپ برای اتخاذ رویکردی سختگیرانه علیه جمهوری اسلامی دانست.

این گروه کاری قرار است اقدامات دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی را هماهنگ کنند.

برایان هوک که تاکنون مدیر بخش برنامه‌ریزی سیاست‌گذاری در وزارت خارجه آمریکا بود حالا رهبری گروه اقدام ایران را برعهده خواهد داشت.

این سایت می نویسد به نظر برخی تحلیلگران که سیاست‌های آمریکا را پیگیری می‌کنند گروه اقدام  ایران کاری که دولت آمریکا هم اکنون در حال انجام آن است را ادامه خواهد داد.

مارک دوبویتس از بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و کارشناس تحریم‌ها که به دولت ترامپ مشاوره داده است می‌گوید تشکیل این گروه منعکس کننده توجهی است که رونالد ریگان و تیمش به اتحاد جماهیر شوروی داشتند.

او می گوید: گروه اقدام ایران بسیار توانمند است و یکی از مورد اعتمادترین مشاوران  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا آن را رهبری می‌کند و از منابع همه وزارتخانه‌ها برای اعمال کمپین شدید علیه رژیم در جمهوری اسلامی استفاده می‌کند

مارک دوبویتس  می گوید: دولت ایران روی  حواس پرتی دولت ترامپ حساب می‌کرد که به گفته او تمرکزمحکمی  روی ایران نداشته باشد و حالا با تشکیل این گروه به شدت سرخورده می‌شوند.

اما باربارا استابلی  کارشناس امور ایران از شورای آتلانتیک می‌گوید: این گروه همان سیاست و همان تقاضاهای قبلی را پیگیری می‌کند و چشم اندازش  برای رسیدن به اهداف هم مانند گذشته تیره است.

او در ایمیلی گفته است: همان سیاست فشار حداکثری پیگیری می‌شود و همان چالش‌ها برای همراه کردن کشورهای دیگر وجود دارد و چشم اندازی برای گفتگو دیده نمی شود.

این سایت می نویسد: مایک پمپئو زمانی که پیشتر رهبری سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سی‌آی‌ای را برعهده داشت حرکت مشابهی انجام داد و یک مرکز عملیات ایران درسی آی ای تشکیل داد تا به هماهنگی در تلاش های سی آی ای  در مورد ایران کمک کند.

برایان هوک رییس گروه اقدام ایالات متحده برای اجرای تحریم ها علیه رژیم ایران