ترامپ میگوید:رژیم ایران چاره جز مذاکره ندارداگر تماس نگیرند باز هم مسئله ای نیست آنها گزینه دیگری ندارند

رئیس جمهوری آمریکا می گوید با خارج شدن کشورش از توافق هسته ای ایران کشور قبل نیست و چاره ای جز مذاکره برای رسیدن به یک توافق واقعی با آمریکا ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا در یک مکالمه تلفنی با رهبران و خاخام‌های یهودی در دفاع ازخروج آمریکا از توافق هسته ای برجام ضمن اشاره به تظاهرات اخیر در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به وضعیت ناگوار اقتصادی گفت که ایران در حال حاضر برای بقای خودش میجنگد.

وی که به مناسبت سال نو عبری با خاخام های یهودی تلفنی صحبت می‌کرد در ادامه گفت ایران دیگر کشور قوی نیست و تصور می‌کند که در آینده نه چندان دور با ما تماس میگیرند و برای رسیدن به یک توافق تلاش می‌کنند اگر بتوانیم به یک توافق واقعی برسیم این کار را می‌کنیم اگر آنها تماس نگیرند باز هم مسئله ای نیست در نهایت آنها گزینه دیگری نخواهند داشت ببینیم چه پیش می‌آید.

ترامپ ۱۸ اردیبهشت از برجام خارج شد و اعلام کرد که تحریم‌های این کشور علیه ایران باز خواهد گشت رئیس جمهوری آمریکا از همان ابتدا به شدت با برجام مخالف بود و بارها از آن به عنوان یک توافق بد یاد کرده بود روز پنجشنبه بار دیگر این مسئله را مطرح کرد و گفت که این توافق باعث شد که ایران خشن تر شود.

وی  در این تماس تلفنی خاطرنشان کرد که می بایست زودتر توافق هسته ای را نقض می کرد اما آن زمان رکس تیلرسون وزیر خارجه وقت آمریکا با لغو برجام مخالف بود رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که همین موجب شد که او مدتی لغو برجام را به تعویق بیندازد اما در نهایت تصمیم گرفت این توافق را برهم بزند.