شرکت‌های بیمه به دلیل تحریم های آمریکا به دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی شکایت کرده است

جمهوری اسلامی به احتمال زیاد مجبور خواهد شد که برای بیمه کشتی‌های خود به کشتی های داخلی به بیمه‌های داخلی متکی شود

به دنبال انتشار خبر, شرکت‌های بیمه از خدمات دهی به کشتی های ایرانی به دلیل تحریم های آمریکا سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی شکایت کرده است.

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن پنج شنبه دیروز در این خبر را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد .

این نامه پس از آن نوشته شد که برایان هوک مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد شرکت‌های بیمه بین المللی از ارائه خدمات به کشتی های ایرانی شدند,

و جمهوری اسلامی به احتمال زیاد مجبور خواهد شد که برای بیمه کشتی‌های خود به کشتی های داخلی به بیمه‌های داخلی متکی شود.

به گفته آقای برایان هوک این در حالیست که بیمه گران ایرانی قادر به پرداخت  نفتکش‌های زیست محیطی که مبلغ آن به میلیارد‌ها دلار می‌رسد نیستند.

در عین حال هشدار داد که ادامه فعالیت نفتکش‌های ایرانی می‌تواند به فاجعه زیست محیطی منجر شود چون نفتکش جمهوری اسلامی برای فروش مخفیانه نفت خود و جلوگیری از دیده شدن سامانه شناسایی خودکار خود را خاموش می کند.

در عین حال تحت پوشش بیمه گران بیمه بین المللی هم قرار ندارند آن طور که حمید بعیدی‌نژاد خبر داده به وی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی ضمن محکومیت این اقدام آمریکا آن را نقض معاهدات بین المللی دریانوردی به ویژه در زمینه ایمنی دریا دانسته و خواستار بررسی موضوع در اجلاس شورای سازمان بین‌المللی دریانوردی شده است.