سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:ما شبکه ای بین المللی را تحریم کردیم که ایران و روسیه از طریق آن میلیونها بشکه نفت برای رژیم اسد فراهم می کنند

ایالات متحده شبکه ای بین المللی را تحریم کرد که رژیم ایران و روسیه از طریق آن میلیونها بشکه نفت را برای رژیم اسد فراهم می کنند،

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درخصوص تحریم های روز گذشته علیه شبکه نفتی ایرانی-روسی-سوری بیانیه ای صادر کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است:ایالات متحده شبکه ای بین المللی را تحریم کرد که رژیم ایران و روسیه از طریق آن میلیونها بشکه نفت را برای رژیم اسد فراهم می کنند، در ازای انتقال صدها میلیون دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و انتقال آنها (صدها میلیون دلار) از آنجا به سازمانهای تروریستی مانند حماس و حزب الله فرستاده میشود.

تحریمهای اعمال شده امروز مستقیما سوء استفاده رژیم ایران را از سیستم مالی بین المللی برای مخفی کردن ممرهای درآمدی که از آنها برای تامین مالی فعالیتهای تروریستی، حمایت از شبه نظامیان فرقه ای که مسوول سوء رفتار با غیر نظامیان هستند، و بی ثبات کردن منطقه استفاده می کند، هدف قرار می دهند.

رژیم ایران، نیروهای تحت فرمان رژیم ایران در سوریه و گروههای تروریستی نیابتی ای که از آنها حمایت می کند،مانند گروههایی که امروز مورد هدف قرار گرفتند، به اشاعه بی ثباتی ادامه می دهند تا نفوذ بدخواهانه خود را گسترش دهند.
این تحریمها همچنین بخشی از تلاش ایالات متحده هستند برای اعمال فشار لازم بر رژیم سوریه تا راه حلی سیاسی برای درگیری سوریه پیدا شود.

اخلال در شبکه غیر قانونی ای که ما امروز آن را تحریم کردیم، بخشی حیاتی از تلاشی گسترده تر برای مختل کردن روابط مادی بین رژیم اسد و حافظانش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این تلاش در ماههای آتی ادامه می یابد.
ما به تحمیل زیان مالی به رژیم ایران، روسیه و دیگران که از رژیم اسد حمایت می کنند و آن را در بدرفتاریهایش توانمند می سازند، و همچنین به اخلال در حمایت مالی رژیم ایران از سازمانهای تروریستی متعهدیم. ایالات متحده از هر ابزار موجودی برای مقابله با نفوذ بی ثبات کننده و مخرب رژیم ایران در سوریه و در سراسر منطقه استفاده می کند.