سخنگوی نیروهای کرد سوریه:با میانجیگری روسیه در حال مذاکره با دولت سوریه هستیم

این فرمانده نیروهای کرد سوریه گفت: احتمال زیادی دارد که دو طرف به توافق برسند

سخنگوی یگان‌های مدافع خلق شبه نظامیان کرد سوریه که از حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا برخوردار است به خبرگزاری فرانسه گفت که دستیابی به یک توافق با دولت بشار اسد برای ایجاد یک منطقه خودمختار در شمال سوریه دوری ناپذیر است.

یکی از فرماندهان ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه که در حال نبرد با داعش هستند در عین حال می گوید: نیروهای مسلح کرد باید در منطقه بمانند.

آمریکا در جریان نبرد زمینی علیه گروه داعش از برخی گروه‌های شبه نظامی در سوریه حمایت می کند.

یکی از این مهمترین گروه‌های شبه نظامیان کردی هستند که در یگان های مدافع خلق گرد آمده‌اند و هسته اصلی نیروهای دموکراتیک سوریه را تشکیل می دهند. از سوی دیگر ترکیه این گروه کرد سوریه را تروریست می داد و با آنها درگیر شده و بارها هشدار داده نزدیکی آنها در نزدیکی مرز هایش را نخواهد پذیرفت  قسمت هایی از مرز ترکیه و سوریه در اختیار کردها قرار دارد.

یک مقام ارشد کرد سوریه به خبرگزاری رویترز گفته بود کردهای سوریه در تلاش هستند بدون توجه به وضعیت خروج نیروهای آمریکایی با میانجیگری روسیه با دولت بشار اسد به توافق سیاسی برسند.

این فرمانده نیروهای کرد سوریه گفت: احتمال زیادی دارد که دو طرف به توافق برسند.

وی گفت: رسیدن به توافق کردهای سوریه و دولت سوریه دور از دسترس نیست و ما باید با دولت سوریه مذاکره کنیم چراکه مناطق تحت کنترل ما بخشی از کشور سوریه است.

اوایل دی ماه گزارش شده بود که پس از درخواست شبه نظامیان کرد سوریه از دولت سوریه برای محافظت از شهر منبج در برابر تهدیدات ترکیه ارتش سوریه اعلام کرده که نیروهایش را به این شهر فرستاده است.

این فرمانده به خبرگزاری فرانسه گفته است مذاکرات با دولت سوریه برای رسیدن به یک توافق ادامه دارد.