۲۱۷ جان باخته و ۲۴۱۴ تن مبتلای جدید، آمار شتابگیری کرونا در شبانه روز گذشته است

شمار قربانیان ویروس کورونا در شبانه روز گذشته، افزایش هولناکی داشت و به ۲۱۷ نفر رسید و همچنین شمار مبتلایان نیز افزایش یافت. تهران به عنوان وخیم ترین مرکز خطر اعلام گردیده، ولی مقامات حکومتی از اجرای مقررات بهداشتی و ایمنی ابراز یاس می کنند.

وزارت بهداشت حکومت به طور رسمی اعلام داشت که  در ۲۴ ساعت گذشته،  ۲۱۷ تن جان باختند و ۲۴۱۴ تن مبتلا شدند

وزارت بهداشت اعلام کرد:  که از ظهر گذشته تاکنون (دوشنبه ۳۰ تیر)  ۲۱۷ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۸  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۴۰۵ تن رسیده است.

سیما لاری گفت: «از شبانه روز گذشته تا کنون  ۲۴۱۴ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۲۳۲ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  ۳۵۸۳ تن از بیماران حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت:  همانند روز‌های گذشته استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین  استاندار گلستان، نیز  با ابراز نگرانی نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان گفت:‌ زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بیمارستانی منطقه جوابگوی حجم زیاد مبتلایان موج دوم این بیماری در فصل پاییز نخواهد بود.

او افزود:  «اکنون ۶۸۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گلستان بستری هستند»ِ.

استاندار گلستان گفت: «پیش بینی برخی کارشناسان حاکیست که در فصل پاییز تعداد افراد بستری مشکوک به کرونا به ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برسد که مراکز درمانی استان امکان پذیرش و رسیدگی به این افراد را ندارد».