سلامی تائید می کند که رژیم ایران به اقدامات سایبری علیه کشورها دست زده و قدرت آن را دارد

سلامی تائید می کند که رژیم ایران به اقدامات سایبری علیه کشورها دست زده و قدرت آن را دارد

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران رژیم ایران ادعا کرد که: رژیم ایران قادر است به اطلاعات اینترنتی در دنیا وارد شود

سلامی گفت: ما در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم و اینکه اراده دشمن برای به کارگیری قدرت را سلب کنیم، به مفهوم خلع سلاح دشمن است.

بارها در گزارش ها گقنه شده که هکرهای رژیم ایران سعی دارند که وارد  سامانه های اینترتی شوند و خرابکاری کنند

وی افزود : حکومت در نبرد اطلاعاتی جدی با آمریکا  و اسرائیل است ، ما امروز در فضای جنگ تمام عیار اطلاعاتی با آمریکا و اسرائیل  هستیم آنان سعی دارند با ایجاد عملیات روانی و سایبری، تحرکات نظامی، دیپلماسی عمومی و انتقال رعب و وحشت در منطقه در این نبرد پیروز شوند، نباید  لحظه ای از اندیشیدن به آمریکا و تمرکز بر دشمن، تشخیص راهبردها و الگوی رفتاری آن غافل شویم.

روزنامه وال استریت ژورنال، به نقل از شرکت نرم افزار سازی مایکروسافت پیشتر  گزارش داده است که عملیات هکرهای ایرانی برای نفوذ در سیستم ها، کسب و کارها و دولت های اطراف جهان صدها میلیون دلار خسارات به بار آورده است. همچنین در این گزارش آمده است هکرها ی رژیم ایران شرکت های نفت و گاز، سازندگان ماشین آلات سنگین و مجموعه های بین المللی در عربستان، آلمان، بریتانیا، هند و آمریکا را هدف گرفته بودند  .

سلامی گفت : آنان با هوشمندی و اطلاعات کامل  خود از مردم و دولت ها، تحولات و رخدادهای اخیر را مدیریت میکنند دشمنان  ما هم مثل امریکا قاعده‌مند عمل می‌کنند و هرگاه احساس خطر می‌کنند از ما دور می شوند؛ آنها بر این باور بودند که هرچه فشار را تشدید کنیم، ایرانی ها عکس العمل نشان نمی دهند، اما با تصمیم گیری ها و اقدامات اخیر تمامی محاسبات آنان به هم ریخت .

آمریکا در سال های اخیر بارها در مورد خطر حملات سایبری ایران هشدار داده و گفته است ،حکومت ایران در کنار چین و روسیه، یکی از “توانمندترین و فعالترین” بازیگران حوزه جاسوسی تجاری است که تهدیدی سایبری برای آمریکا قلمداد می‌شوند.

سلامی گفت :  ما در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم؛ این که اراده دشمن برای به کارگیری قدرت را سلب کنیم، به مفهوم خلع سلاح دشمن است.

نشریه کامپیوتری پی سی ورلد (PCWorld) در گزارشی جدید میگوید هکرهای مستقر در ایران با استفاده از بدافزارهای جاسوسی، از کسانی که احتمالا جزء فعالان و مخالفان جمهوری اسلامی ایران هستند، جاسوسی می کنند.