نیویورک تایمز: « ترامپ انجام یک رشته عملیات بازدارندگی علیه رژیم ایران را تدارک می بیند»

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: ارتش ایالات متحده به درخواست پرزیدنت ترامپ به تهیه یک برنامه جنگی بسیار محرمانه پرداخته که هدف از آن وارد آوردن یک ضربه کاری علیه نیروهای مسلح حکومت ایران، و به ویژه سپاه پاسداران می باشد تا رژیم ایران را از ادامه تعرض باز دارد. برخی کارشناسان امور نظامی آمریکا بر این باورند که ارتش آن کشور قادر است، کل نیروی دریایی سپاه پاسداران را در حوزۀ خلیج فارس در عرض یک روز نابود کند و قایق های تندرو سپاه پاسداران را که حامل موشک برای حمله به کشتی های هستند منهدم سازد.

نیویورک تایمز نوشت که دولت پرزیدنت ترامپ پیکار علیه رژیم اسلامی ایران را یک پله بالاتر می برد و اکنون برای برانداختن آن حکومت برنامه ریزی می کند و یک رشته عملیات محرمانه را در داخل ایران تدارک می بیند.
این روزنامه نوشت که کارشناسان ارتش آمریکا به تنظیم یک رشته برنامه هایی مشغول هستند که هدف آن ها متوقف ساختن عملیات تعرضی رژیم ایران به طور کامل است. آن ها تائید می کنند که روز پنجشنبه گذشته، پس از آن که پهپاد آمریکایی در اثر اصابت یک موشک سپاه پاسداران متلاشی شد، کارشناسان جنگ سایبری ایالات متحده توانستند با یک تلاش گسترده و همآهنگ، بسیاری از شبکه های هدایت موشک متعلق به سپاه پاسداران را از کار بیاندازند. دولت ایالات متحده هنوز به طور رسمی این گزارش را تائید نکرده ولی مقامات حکومت ایران گفته بودند که چنین تلاشی انجام گرفته، ولی به ادعای آنان، موفقیت آمیز نبوده است.

وزیر ارتباطات، حواد آذری جهرمی، ادعا کرد که این حمله سایبری موفقیت آمیز نبوده است. او در حساب توییتری خود نوشت که در یک سال گذشته ۳۳ میلیون حمله سایبری علیه ایران صورت گرفته که همگی خنثی شده است. آگاهان نسبت به درستی این ادعا ابراز تردید می کنند.

نیویورک تایمز در گزارش خود از قول منابع خبری در واشنگتن نوشت که به درخواست کاخ سفید، کارشناسان جنگی در وزارت دفاع آمریکا ماموریت یافته اند که به تدوین یک برنامه جنگی جامع بپردازند که بتواند به طور کامل جلوی عملیات تعرضی رژیم ایران در خلیج فارس را بگیرد – بی آن که این اقدامات موجب بروز یک جنگ تمام عیار گردد.
نیویورک تایمز نوشت که یکی از هدف های حمله سایبری از جانب ایالات متحده، مختل ساختن عملیات یک شاخه اطلاعاتی در سپاه پاسداران بوده که حمله به نفتکش ها در خلیج فارس را طراحی و اجرا کرده بود. هدف از این حمله سایبری، از کار انداختن کامپیوترهای شاخه اطلاعاتی و شلیک موشک های سپاه، دست کم برای یک مدت کوتاه بود.

به موجب این گزارش، مقامات نظامی ایالات متحده به کاخ سفید هشدار داده بودند که اگر به اقدامات جامع و پیشگیرانه به هدف مهار کردن گستاخی های سپاه پاسداران دست زده نشود، رژیم بر شدت تعرض و تجاوز به امیرنشین ها خواهد افزود و ثبات آن ها را به خطر خواهد انداخت. کاخ سفید از طراحان جنگی وزارت دفاع خواسته است برنامه هایی برای مقابله با این گونه تجاوزکاری های سپاه پاسداران تهیه کنند که محدود بوده و باعث بروز جنگ گسترده نشود.

هنوز از ماهیت عملیات محرمانه ای که در حال برنامه ریزی می باشد، خبر موثقی در دست نیست. ولی کارشناسان می گویند که ممکن است این اقدامات، از جمله شامل ادامه حملات سایبری علیه سامانه های اطلاعاتی و موشکی سپاه پاسداران، از کار انداختن قایق های تندرو حامل موشک هایی که می تواند به رزم ناوها آسیب برساند، یک رشته عملیات محرمانه در داخل ایران است.

به نوشته نیویورک تایمز، هدف عملیات در داخل ایران متزلزل ساختن رژیم است که موجب بروز اعتراض های گسترده مردمی شود. در گزارش های پیشین آمده بود که مردم ایران، در برابر خوی سرکوبگر رژیم، می گویند که بدون حمایت برون مرزی، قادر نیستند به پا خیزند و این حکومت را براندازند.

ایالات متحده تا کنون به چنین شیوه ای روی نیاورده بود، ولی ممکن است از این پس، آن را در دستور کار خود قرار دهد. طبق قوانین ایالات متحده، حکومت حق ندارد به طور رسمی، برای برانداختن رژیم در کشورهای دیگر به فعالیت علنی و یا محرمانه دست بزند.

به گفته آگاهان، هدف پرزیدنت ترامپ آن است که از بروز جنگ جلوگیری شود، ولی در عین حال، اقدامات قاطعانه ای برای مهار کردن عملیات تعرضی رژیم ایران در خلیج فارس و علیه همسایگان عرب جلوگیری شود.

6 دیدگاه‌

  1. رژیم ولایت فقیه در بدترین شرایط خود در چهار دهه قرار دارد. اگر حمایت خارجی مکمل قیام مردم ایران شود ، رژیم به سرعت نابود می شود. رسانه های آزاد با افشای ماهیت واقعی این رژیم شیطانی ، نقش مهمی در حمایت اذهان عمومی مردم جهان دارند. امیدوارم حتی دمکرات‌های آمریکا که همواره در این چهار دهه قصد تعامل مفرط با این رژیم را داشته اند ، حداقل از حملات تروریستی اخیر رژیم درس عبرت بگیرند و دست از کج رفتاری علیه دولت پرزیدنت ترامپ بردارند .ماهیت این رژیم شیطانی است و هرگونه تعاملی صرفا جدا از رنج و درد برای مردم ایران ، امنیت در جهان را به خطر می اندازد. نگاهی هرچند سطحی به عملکرد مزدوران رژیم ، نشان از عمق دروغ ، حیله گری در تک تک ارکان و زیر مجموعه های رژیم را نشان می دهد. هیچ راه اصلاحی هم وجود ندارد و مردمی که سالهاست فریب اصلاح‌طلبان را خورده اند ، اکنون به ماهیت آنها هم پی برده اند. به امید دوستی نزدیک ایران آزاد ، اسراییل و آمریکا. آمین

  2. ضربه ارتش آمریکا باید کاری و اساسی باشد تا سپاه قدس تروریست امکان هرگونه عکس العمل و واکنش را از دست بدهد.ترامپ باید هرچه زودتر دست به کار شود و کار براندازی جمهوری اسلامی را قبل از ماههای پایانی دور اول ریاست جمهوری اش قطعی و یکسره کند

  3. ضربه ارتش آمریکا باید کاری و اساسی باشد تا سپاه قدس تروریست امکان هرگونه عکس العمل و واکنش را از دست بدهد.ترامپ باید هرچه زودتر دست به کار شود و کار براندازی جمهوری اسلامی را قبل از ماههای پایانی دور اول ریاست جمهوری اش قطعی و یکسره کند

  4. من که دیگه باور نمی کنم رییس جمهور آمریکا گامی در کوبیدن سپاه بردارد. واقعا ناامید کننده است که شاهد حملات متعدد گروههای تروریستی به نیابت رژیم حاکم بر ایران در عربستان و امارات و به کشتی های نفتکش باشیم ولی در برابر حملات تروریستی ایران در منظقه عقب گرد کنیم. بر خلاف آنجه که آقای ترامپ در توییت شخصی شان نوشتند و در برابر دروربنهای خبرنگاران داخلی و خارجی اظهار کردند در صورت حمله به منافع دوستان و متحدین ما در منطقه چنین و چنان میکنیم. همه اش کشک از آب در آمد. یکی نیست به ایشان بگوید چرا قولی به متحدین و دوستداران خودت میدهی که میدانی انجام دهنده آن نیسیتی. از قدیم گفته اند. آفتابه لگن هفت دست شام و نهار هیچی. اینهمه طنطراق و با آوردن کشتی های جنگی و هواپیماهای غول پیکر در وقت عمل در جا زدید. حالا از بیت رهبری تا سپاه و کل نظام حاکم بر ایران دستمال بدست و میرقصند و نمایندگانش در مجلس یکصدا به عمل سپاه پاسداران در سقوط پهباد آمریکایی افتخاری بزرگ برای نظام میدانند. آنوقت آقای ترامپ میگوید که مطمین نبوده که شخصی از درون نظام دست به این عملیات زده خود نظام؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من که شک دارم ایشان آگاهی کامل از وضعیت رژیم حاکم بر ایران داشته باشند. زیرا سپاه بدون ادن رهبر قدمی بر نمیدارند. اینرا افراد عادی هم پی برده اند. چرا ایشان از روابط تنگاتنگ رژیم خبر ندارند؟؟؟؟؟؟

  5. امیدواریم که جناب رئیس جمهور ترامپ تنها یک کار را در دستور کار خود قرار دهد و آن سرنگونی حکومت تروریست پرور آخوندی باشد!ملت ایران به تنگ آمده اما تا از خارج حمایت نشوند دست به کار نمیشوند!طی این ۴۰ سال بارها ثابت شده که این حکومت اصلاح پذیر نیست،نه حکومت دینیست و نه حکومت قانون،یک حکومت مافیایی و شیطانیست!جمهوری اسلامی باید سرنگون شود تا دنیا رنگ آرامش به خود ببیند!از جناب نتانیاهو سپاسگذاریم که با اسناد ثابت کرد که این حکومت یک حکومت بی ثبات و‌ دروغگو هستش و اطمینان به همچین حکومتی عواقب بدی به همراه دارد!پس هیچ توافقی نباید با اینها صورت بگیرد و تنها باید اینها را سرنگون کرد!!!!اینها شیاطین زمان ما هستند!خداوند با ماست‌برای نابودی شیطان کوچک!!!!

Comments are closed.