«۳۰ درصد از روستاهای ایران، در معرض خطر وقوع سیلاب و فرونشست قرار دارند»

رییس پژوهشکده سوانح طبیعی کشور هشدار داد: ۳۰ درصد روستاهای ایران در معرض سیلاب و فرونشست زمین قرار دارند.اگر در این زمینه اقدامی نشود شمار زیادی از روستاها خالی از سکنه خواهد شد.

امیر حسن گرکانی افزود: ۱۸۰ روستای کشور نیز در معرض رانش زمین هستند،که تا به حال مورد بررسی قرار نگرفته اند.باید بدانید که  روستائیان برای ادامه زندگی و امرار معیشت خود نیاز به حمایت دارند که اگردولت به انان توجه نکند، بخش کشاورزی کشور با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

همچنین محمد فرزانی، رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان مشهد نیز در ارتباط با کاهش ۷۰ درصدی فروش شیرینی در این استان گفت:  «روزهای بسیار بدی در انتظار صنف ما خواهد بود، چرا که ما کالای ضروری عرضه نمی‌کنیم و مانند غذا نیست که نیازی به آن وجود داشته‌باشد، مردم اگر پولی اضافه بر مخارج زندگی خود داشته‌باشند، آن‌گاه به سراغ شیرینی‌فروشی می‌آیند».

فرزانی افزود: «کارگران در صنف شیرینی‌پزی، کارگران آموزش‌دیده‌ای هستند و به‌راحتی به دست نیامده‌اند، به عبارتی  کارگران تاکنون حفظ شده‌اند اما اگر این وضعیت تا یک ماه دیگر ادامه پیدا کند، حداقل ۵۰ درصد کارگران تعدیل نیرو خواهند شد».

رئیس اتحادیه قنادان تهران نیز پیشتر از کاهش فروش چهل درصدی قنادی‌ها در پایتخت خبر داده بود.