۴۷۰۰ نفر در تهران، معیشت خود را از راه “زباله گردی” تامین می سازند و شهرداری سلب مسؤولیت می کند


یک روزنامه چاپ تهران، از ابعاد دیگری از فقر و بدبختی کودکان در ایران پرده برداشت و فاش ساخت که هزاران کودک در ایران معیشت خود را در زباله دان های عمومی جستجو می کنند و شرکت های گردآوری زباله که در خدمت شهرداری تهران هستند این کودکان را استثمار می کنند و کسی نیست که آنان را از این بدبختی بیرون آورد.

روزنامه سازندگی در گزارشی نوشت : ۴۷۰۰ کودک زباله‌گرد در پایتخت!، در حالی مسئولان شهرداری مسئولیت کودکان زباله گرد را نمی پذیرند که یک‌سوم زباله گردانان تهران، کودکان هستند.یک نماینده مجلس گفت : پیمانکارهای شهرداری‌ها ، با استثمار  کودکان زباله‌گرد برای خود ثروت ایجاد می‌کنند.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، نایب رئیس فراکسیون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : اگر کیفر بازدارنده در این موضوع که به نوعی قاچاق این بچه‌ها به ایران برای بهره‌کشی اقتصادی است وجود داشته باشد، قطعا موثر خواهد بود.

وی افزود : ۶بیش از ۴۰ درصد این کودکان ایرانی هستند که به علت فقر مالی و یا مهاجرین روستایی می باشند .

این  نماینده مجلس گفت: بیشترین آمار کودکان زباله گرد د ر شهرهای تهران، مشهد، زاهدان و اهوازهستند.

پیشتر وحید قبادی‌دانا، رییس سازمان بهزیستی گفته بود که در ارتباط با کودکان زباله‌گرد، بارها از شهرداری مطالبه کرده‌ایم که به پیمانکاران اجازه ندهند از کودکان در غربالگری زباله سوءاستفاده کنند.

فقر و بیکاری، خشکسالی و گرسنگی  در ایران به حدی شده است که کودکان ایرانی برای زنده ماندن درون زباله هارا می گردند . کودکان زباله گردی که  گاه سن شان کمتر از ۷۶ و یا ۷ سال است و همیشه به انان مقطعی نگاه شده وبه فراموشی سپرده شده اند .

علی خامنه‌ای رهبر ایران، که خود را ولی امر مسلمین می داند و به گفته مسوول دفترش برای مردم فقیر ایران شب ها خواب ندارد تنها در یکی از دیدارهایش با  نمایندگان جنبش حماس در تهران با افزایش حمایت مالی ماهیانه ایران از جنبش حماس تا سقف ۳۰ میلیون دلار در ماه، موافقت کرده است.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.