۶۸ تن از افراد سپاه قدس و تشکلات شیعه در سوریه، در حملات اسرائیل کشته شدند

یک سازمان حقوق بشر سوری می گوید که در جریان بمباران های دو ماه اخیر اسرائیل در خاک سوریه، ۶۸ نفر از افراد سپاه قدس و یا نیروهای وابسته به حکومت اسلامی ایران به هلاکت رسیده اند. حکومت ایران فقط یک مورد از قربانیان را مورد تائید قرار داده و آن پس از بمباران انبار پهپادهای حکومت ایران در نزدیکی فرودگاه تی – ۴ در شمال سوریه بود.

ستازمان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، به تعداد دقیق افراد سپاه قدس که کشته شده اند اشاره نکرد، ولی گفت که عدد اعلام شده، شامل نیروهای مزدور شیعه تحت فرمان سپاه قدس ایران بوده است.

حکومت ایران ادعا می کند که در خاک سوریه هیچ جنگجویی ندارد و افراد اعزامی، همگی مستشاران نظامی هستند که به درخواست و دعوت دولت سوریه به آن کشور رفته اند.

ولی دانی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دو ماه پیش فاش ساخت که شمار سپاهیان ایرانی که به سوریه اعزام شده اند حدود ده هزار نفر است که حدود یازده هزار نفر نیز از گروه های شیعه افغانی و عراقی زیر نام فاطمیون و زینبیون در سوریه می جنگند و همچنین بیش از شصت هزار نفر شهروندان جوان سوری که به خدمت رژیم ایران درآمده و یک نیروی محلی برپا ساخته و حقوق بگیر رژیم اسلامی ایران هستند.

به گزارش سازمان حقوق بشر سوریه، در کنار ۶۸ نفر افراد سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به آن ها که در جریان حملات هوایی اسرائیل هلاک شده اند، ۲۸ تن از سربازان سوری نیز کشته شده اند.

با آن که در روزهای اخیر گزارشی از حملات احتمالی نیروی هوایی اسرائیل علیه مراکز استقرار سپاه قدس انتشار نیافته، برخی محافل خبری گفته اند که این ضربات، هرگاه ضروری باشد، همچنان ادامه دارد.

نخست وزیر اسرائیل و وزیر دفاع بارها گفته اند که به هیچ بهایی اجازه داده نخواهد شد که رژیم ایران در سوریه پا بگیرد.

4 دیدگاه‌

  1. حکومت محمدرضاشاه پهلوى توسط سازمان امنیتى کشور شوروى (KGB) سرنگون شد چون تمام گروه هاى شورشى سال ۵۷ بر روى پرچم گروه هایشان آرم داس و چَکُش کمونیست شوروى بود و حتى آخوندهاى مذهبى شورشى نیز مانند آیت الله خامنه ایى و محسن اژه ایى وزیر اطلاعات ایران نیز در دانشگاه KGB شوروى معروف به دانشگاه پاتریس لومومبا تحت تعلیم سازمان امنیتى کشور شوروى بودند هدف از براندازى حکومت آمریکایى محمدرضاشاه پهلوى توسط روس ها پیروزى جنگ سرد شوروى بر علیه آمریکا در داخل خاک ایران بود به این ترتیب با سرنگونى حکومت آمریکایى محمدرضاشاه پهلوى حکومت روسى آخوندها در ایران به روى کار آمد .

  2. سلام بر صدای اسرائیل ببخشین من هنوز به نام جدید شما به قول معروف آدابته نشدم ولی از سرعت عمل شما واقعا خیلی حض کردم چون وب سایت شما از نظر ارسال حجم و سرعت ارسال واقعا معرکه و اسرائیلی شده است ، امیدوارم دولت شما مقداری هم به درد دل های منطقی ما هم توجه کند. دم شما همیشه گرم باشد. ارادتمند علی پرهام

Comments are closed.