۷۰ روز بی‌خبری از منوچهر بختیاری؛ تجمع اعتراضی خانواده‌های دادخواه مقابل دادگاه انقلاب

صبح امروز شنبه ۱۹ تیر، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی، در اعتراض به ۷۵ روز بی‌خبری از وضعیت «منوچهر بختیاری» پدر دادخواه  پویا بختیاری، مقابل دادگاه انقلاب تهران تجمع کردند. در این تجمع اعتراضی فعالان و خانواده‌های دادخواه، مادر منوچهر بختیاری را همراهی کردند.

با وجود گذشت بیش از ۷۰ روز از بازداشت منوچهر بختیاری توسط نیروهای امنیتی و انتقال او به مکانی نامعلوم، هنوز ملاقات یا تماس تلفنی با خانواده نداشته و مادرش می‌گوید: «من نگرانم که شاید پسرم زنده نباشد.»

ماموران حتی مانع از ورود خانواده بختیاری به محوطه دادگاه انقلاب شده و می‌گویند به آن‌ها دستور داده‌اند که به این خانواده اجازه ورود ندهند.

نرگس محمدی از فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در ایران، در اینستاگرام نوشت:
«مادر منوچهر بختیاری بیش از ۸٠ سال سن دارد. امروز برای آمدن جلوی دادگاه انقلاب و پیگیری وضعیت پسرش دو بار حالش بد شد و مجبور شدند از ماشین پیاده اش کنند. اما دادگاه انقلاب حتی اجازه ورود به شعبه را به او نداد. آیا مادر ۸٠ ساله منوچهر حق ندارد صدای پسرش را بشنود؟ مادر بزرگ پویا توان تحمل بی خبری از پسرش را ندارد. منوچهر، دادخواه خــون به ناحق ریخته شده پویا و مادر، دادخــواه حبس فرزندش است. دادخـواهان را تنها نگذارید. صدای مادر بزرگ پویا و پدر دادخواهش باشیم.»

در تجمع امروز، معترضان با تجمع مقابل دادگاه انقلاب از قوه قضاییه خواستند درباره وضعیت منوچهر بختیاری اطلاع‌رسانی شده و او بتواند در اسرع وقت با خانواده‌اش تماس داشته باشد. #نرگس_محمدی سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، پوران ناظمی، ناهید شیرپیشه (مادر پویا بختیاری)، پدر و مادر دادخواه سعید دامور و… از جمله حاضران در تجمع امروز بودند.