۷۰ نفر در اثر  نشت کلر در مجتمع پتروشیمی کارون  مسموم شدند

۷۰ نفر در اثر  نشت کلر در مجتمع پتروشیمی کارون  مسموم شدند، همزمان  نیروگاه برق زرگان در اهواز نیز طعمه حریق شد و ساعت ها در آتش سوخت.مقامات حکومت ایران این آتش سوزی را  به مشکل فنی نسبت داده اند.

علیرضا صدیقی زاده مدیر عامل پتروشیمی کارون با انتشار بیانیه ای در این باره گفته است که حادثه نشت گاز کلر به دلیل نقص تجهیزات در واحد ۱۱۳ بوده است.که با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار شد.”

مقام‌های ایرانی می‌گویند : مشکل فنی در یکی از ترانسفورماتورهای نیروگاه برق زرگان در اهواز باعث آتش‌سوزی در این نیروگاه شده است.

منابع محلی در این باره گفته اند که نیروگاه زرگان مسئول برق رسانی به شهر اصفهان و خود نطنز هست این آتش سوزی خیلی خیلی مشکوک است.

ابراهیم قنبری، رئیس آتش‌نشانی اهواز گفته است که  “بار سنگین تامین برق” و “افزایش دما” دلیل حادثه بوده‌. گفته شده است که  پس از این حادثه برق چند منطقه اهواز قطع شد .

سخنگوی صنعت برق نیز ادعا کرده است که در حادثه نیروگاه زرگان آتش‌سوزی رخ داده و نه انفجار.

یادآور می شود:   آتش‌سوزی نیروگاه اهواز یک هفته پس از آن رخ داده که نیروگاه برقی در شیراز هم به حادثه‌ای مشابه دچار شد.

مقام‌های محلی استان فارس  نیز دلیل آن حادثه را هم  افزایش بار شبکه و اتصالی ترانسفورماتور اعلام کردند.

در هفته های اخیر  چندین آتش‌سوزی و حادثه مشابه دیگر در سراسر نقاط ایران رخ داده،  از جمله انفجار در انبارهای موشکی محدوده پارک جنگلی خجیر در کوه‌های شرق تهران،  انفجار در مرکز پزشکی  سینا در تهران و همچنین انفجار و آتش‌سوزی در تاسیسات نظامی و هسته‌ای نطنز.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در ایران، گفته بود:  “بخش عمده‌ای از این حوادث نتیجه رعایت نکردن مسائل ایمنی است،  اما بخشی هم ممکن است ناشی از حرکات عناصر ضدانقلاب و عناصر مرتبط با آن باشد و شاید هم دشمن دخالت داشته باشد.”